Coraz częściej w świecie gadżetów elektronicznych możemy zaobserwować masowy trend ekologiczny. Producenci różnych sprzętów za wszelką cenę chcą żeby jakimś stopniu były one ekologiczne. I tak Sony zdecydował się wprowadzić linię telewizorów WE5, które charakteryzują się oszczędnością energii elektrycznej. Jeśli ustawimy tryb ekologiczny to nasz telewizor będzie pobierać minimalną ilość energii. Poza tym w momencie, w którym wyjdziemy z pokoju to telewizor automatycznie się wyłączy, a kiedy powrócimy to automatycznie się włącza. Poza tym chociaż korzysta z minimalnej ilości energii to jednak obraz jest wysokiej jakości dzięki zastosowaniu specjalnej technologii. Na dodatek dzięki białej barwie wydaje nam się dużo bardziej ekologiczny od innych produktów.

W świecie komórek również powstaje coraz więcej produktów, które mają ładować się dzięki energii słonecznej. LG Gd 510 został wyposażony w dodatkowy panel z baterią słoneczną. Dzięki temu będziemy mogli wykorzystać naturalne zasoby energii. Poza tym dzięki wbudowanej pamięci 8GB, możemy wrzucić na niego dowolną liczbę plików mp3. Aparat 3,15Mpix pozwoli nam zrobić w miarę przyzwoite zdjęcia.

Kolejnym telefonem wykorzystującym energię słoneczną jest Samsung E1107. Jest to bardzo prosty model, który nie ma ani dużej pamięci ani dodatkowych gadżetów umilających nam korzystanie z telefonu.

Jak widać coraz częściej i w świecie elektroniki możemy zaobserwować ekologiczne trendy, które mają na celu zmniejszyć emisję dwutlenku węgla. A Wy co myślicie o ekologicznych gadżetach elektronicznych?