W ostatnich latach sytuacja kobiet uległa wielkiej zmianie. Niegdyś dyskryminowane, w końcu zostałyśmy zauważone. Jeszcze niedawno powstała klawiatura specjalnie zaprojektowana dla kobiet. Panowie z „niezwykłym” poczuciem humoru postanowili stworzyć klawiaturę, w której guziki, a dokładniej ich nazwy zostały zastąpione, różnymi hasełkami, które typowa kobieta wypowiada nazywając każdy przycisk z osobna.
Backspace, który został nazwany „Oops!”.
Enter – Yes, I want it! – Tak, chę tego
Shift – very smart blonde button – bardzo mądry guzik blondynki
Ctrl – totally useless key – zupełnie bezużyteczny
Alt – another useless key – kolejny zupełnie bezużyteczny
Spacja – The big one (i need my space) – Najważniejszy (potrzebuję my space)
Esc – No! – nie!
Jednak są również firmy, które nie myślą o kobietach, jako o głupich istotach, wręcz przeciwnie. Firma HP postanowiła zacząć współpracę z Vivienne Tam tworząc kolekcję limitowanych laptopów przeznaczonych tylko dla pań. Design jest jak najbardziej kobiecy i posiada cechy lekkiego stylu. Na jednym komputerze znajdziemy azjatyckie kwiaty, natomiast na drugim olbrzymie motyle.
Firma Dell również postanowiła stworzyć coś specjalnie dla nas. We współpracy z producentem lakierów do paznokci OPI wypuścili właśnie na rynek limitowaną edycję laptopów w kolorach lakierów. Dell Mini są dostępne w 26 kolorach, w tym 20 będzie w klasycznych OPI odcieniach, a pozostała szóstka w kolorach wakacji, czyli „Nie jestem tak naprawdę kelnerką”, „Truskawkowa Margarita” czy „Drogi Mikołaju”
Co sądzicie o feminizacji technologii?