Fani gier sportowych od EA Sports mogą się spodziewać co roku nowego wydania gry - symulatora ich ulubionej dyscypliny. Serie FIFA i NBA to najlepsze symulatory odpowiednio piłki nożnej i koszykówki. Oczywiście, są inne, konkurencyjne tytuły, niektóre nawet nawiązują równą walkę z produktami EA Sports, ale seria FIFA i NBA to jedne z najczęściej aktualizowanych serii. Gracze więc postrzegają je jako w pewnym sensie już kultowe.

Słychać już conieco o najnowszej odsłonie tej serii. FIFA 10 to kolejne zmiany - zachowanie piłkarzy będzie jeszcze bardziej realistyczne. Na przykład piłkarze chwilowo nie biorący udziału w akcji będą się powoli wycofywać na swoje pozycje oszczędzając przy tym siły. Większy wpływ na styl gry piłkarzy mają też mieć ich statystyki. Skuteczność zagrań nie będzie już zależeć tylko od samego gracza - do tego dołoży się jeszcze czynnik umiejętności wirtualnego zawodnika.

Premiera najnowszej FIFY zapewne nastąpi na jesieni roku 2009. Gracze żądni nowych wrażeń muszą więc jeszcze chwilę poczekać. Zapraszamy zatem do treningów w rzeczywistości, a na granie w wirtualny futbol będziecie mieli czas w długie jesienne wieczory...