Electronics Arts zaprezentował najnowszą edycję legendarnego tytułu FIFA. W grze przejmujemy kontrolę nad jedną z drużyn. Dostępne są tryby single lub multi player.

Deweloperzy zatroszczyli się o usprawnienia rozgrywki. Istotną nowością jest możliwość poprowadzenia kobiecej reprezentacji narodowej.

Gramy jednym, z dwunastu żeńskich zespołów reprezentujących Australię, Brazylię, Kanadę, Chiny, Anglię, Francję, Niemcy, Włochy, Szwecję, Meksyk, Hiszpanię i Stany Zjednoczone.

Kobiece reprezentacje to nie wszystko. FIFA 16 to poprawiony gameplay. Podczas rywalizacji na boisku posiadamy większe możliwości kontrolowania piłkarzy obrony. Możemy ich znacznie lepiej wykorzystywać do rozpoczynania ataku lub kazać kurczowo trzymać się linii obrony.

Usprawnienia nie ominęły pozostałych zawodników.  Gra oferuje możliwość tworzenia spójnych i niezwykle realistycznych akcji, dzięki którym bramka przeciwnika jest niezwykle często narażona na atak.

Niezwykle realistyczny jest drybling. Decydujemy jak i kiedy dotknąć piłki czy ruszyć z nią w konkretne miejsce boiska. Ten aspekt gry konsultował sam Leo Messi.

Oprawa graficzna nie uległa istotnym zmianom. Premiera jest planowana na 22 wrzesień 2015 roku. Gra ukaże się na PC, Playstation 3 i 4, Xbox360, XBox One. Cena w zależności od platformy ma oscylować w granicach od 150 PLN do 239 PLN.