Firma Square Enix producent Final Fantasy XIV: A Realm Reborn wydaje pierwszy duży dodatek.  Rozszerzenie przenosi nas do państwa-miasta Ishgard. To miejsce o tysiącletniej historii w którym cztery wielkie rody toczą walkę o władzę. Fabuła przybliża graczy do odkrycia roli smoków w historii uniwersum i drogi, którą śmiertelnicy muszą pokonać by bezpiecznie przedostać się do zaświatów. Heavensward pozwala zwiedzać rozmaite lokacje, unosząc się w przestworzach wyspy czy tajemnicze góry poza granicami znanego świata.
Istotną innowacją jest wprowadzenie grywalnej rasy – Au Ra, humanoidów wyróżniających się rogami na głowie, ogonami i ciałem częściowo pokrytym łuskami. Do dyspozycji oddano dwie profesje (jobs). To Astrologian, leczący i wspierający towarzyszy magią opartą na kartach z niebiańskimi motywami oraz Machinist, rażący wrogów z broni palnej i rozstawiający automatyczne działka.
W rozgrywce zaskakuje ilość wyzwań dla grup graczy, wśród których na pierwszy plan wybija się Raid Alexander – pod tą nazwą kryje się ożywiona mechaniczna forteca, którą należy zniszczyć od środka.
Z nowymi niebezpieczeństwami wiąże się podniesienie maksymalnego poziomu doświadczenia do 60.
Oprawa graficzna nie uległa większym zmianom.
Warto podkreślić, że Ishgard to kraina w zupełnie innym stylu niż miejsca, które znamy z wcześniejszych wersji. Premiera gry jest przewidziana na 23 czerwca 2015r. Na rynek trafią wersje dla PC i PS4.