To już dwunasta odsłona gry Football Manager. Tytuł słynie z grywalności i niezwykłego poziomu realizmu, który przyciągnął rzeszę fanów piłki nożnej przed ekrany komputerów.

Nowa edycja to aktualne składy drużyn piłkarskich, z całego świata. To również poprawiony silnik. Mecz wygląda niezwykle realistycznie. Zwróćmy uwagę na sposób przedstawiania kontuzji i jej leczenie. Skoncentrujmy się dodatkowo na nowych aspektach rozgrywki.

Tytuł to dzieło studia Sports Interactive i kultowej firmy Sega.

Wcielamy się w managera jednej z drużyn. Wybieramy spośród zespołów reprezentujących 50 państw.

Identycznie z wcześniejszymi edycjami decydujemy czy zarządzamy silną i renomowaną drużyną czy teamem, który zadebiutuje na najlepszych murawach świata.

Do naszych rąk trafia zaawansowane narzędzie trenerskie. Ustalamy niemal wszystkie aspekty wirtualnej rozgrywki. Wpływamy na taktykę, skład i wydajemy indywidualne polecenia dla zawodników.

Wpływamy na finanse klubu i PR. Do naszych zadań należą kontakty z mediami. Na potrzeby nowej edycji gry powstało 2000 animacji ruchu piłkarzy.

Footbal Manager oferuje nowe tryby rozgrywki. Pierwszy to fantasy draft, polegający na doborze zawodników i grze w fikcyjnej drużynie. Drugi, nawiązujący do produkcji konkurencji z EA Sports i gry FIFA Manager to create a club. W tym trybie wybieramy lokalizację i zakładamy własny klub. Pozycja obowiązkowa dla fanów piłki nożnej. Cena za tytuł to 134 zł.