Firma Ideum szturmem podbija amerykański rynek elektroniki, prezentując szerszej publiczności swój najnowszy projekt – oparte na technologii PCT dynamiczne biurko multitouch. Blat z dotykowym ekranem LCD współpracuje ze smartphonami i tabletami.

Już niedługo by przerzucić zdjęcia na dysk, wystarczy, że położymy telefon na rogu blatu, by urządzenie automatycznie uruchomiło z pamięci smartfona galerię na powierzchni biurka. Kilkoma kliknięciami przeniesiemy fotografie na portale społecznościowe. Dynamiczne biuro ma maksymalnie ograniczyć zbędne czynności. Możemy płynnie wchodzić w interakcje z urządzeniami leżącymi na biurku i kolejnymi plikami poprzez połączenie prostych gestów i dotykanych przedmiotów.

Podobnie otworzymy dokument ze smartphona (lub jakiegokolwiek „inteligentnego” urządzenia), by dalej kontrolować je z interaktywnej powierzchni biurka. Dodatkowo, dynamiczny blat zawiera domyślne ikony nawigacyjne, do których przyzwyczaiły nas już dotykowe telefony.

Najciekawszą funkcją dynamicznego blatu jest możliwość interakcji z obiektami fizycznymi, takimi jak na przykład  papierowy notatnik. Kiedy położymy zeszyt na biurku, na ekranie pojawi nam się edytor tekstu, na którym z pomocą dołączonego rysika zrobimy szybkie notatki. Urządzenie póki co rozpoznaje około 100 rzeczy. Projekt interaktywnego blatu lada moment ma zadebiutować na platformie GestureWorks, do sprzedaży detalicznej może trafić nawet na początku 2015 roku.