Ostatnie dni grudnia to czas świątecznej radości i sylwestrowej zabawy. Niestety, dla psów nie był to szczęśliwy okres ze względu na zamieszanie spowodowane fajerwerkami.

Znana z produkcji samochodów marka Ford zaprojektowała budę dla psów redukującą hałas. Cichy prototyp schronienia dla zwierząt  to nowoczesna, minimalistyczna buda zaprojektowana tak, aby zapewnić poczucie komfortu naszym pupilom i zminimalizować lęk przed fajerwerkami.

Do stworzenia bezpiecznego dla psów miejsca Ford użył aktywnej technologii kontroli hałasu, wykorzystywanej w nowoczesnych samochodach.  Technologia ta wykrywa eksplozje fajerwerków dzięki zamontowanym mikrofonom i przeciwdziała im poprzez „wypompowanie” częstotliwości, łagodząc dźwięki lub całkowicie je eliminując.

Zdolność redukowania dźwięku umożliwiają wielowarstwowo ułożone materiały o właściwościach tłumiących. Zewnętrzna warstwa budy składa się z dźwiękoszczelnej wentylacji, która obejmuje panele izolujące akustykę. W kolejnych warstwach znajdują się aktywne głośniki zmniejszające hałas.

Funkcjonalność budy to jedno, ponieważ dużym walorem gadżetu jest nowoczesny i ekstrawagancki design. Dźwiękoszczelna buda z pewnością byłaby dodatkową ozdobą domu lub podwórka, a nie tylko schronieniem dla zwierząt. Niestety,  gadżet wyposaży w technologiczne nowinki jest jedynie prototypem.