Pod koniec maja ASUS wprowadza do sprzedaży nowe wersje gamingowych notebooków. 15 calowy G551 oraz 17 calowy G771.

Podstawowa konfiguracja laptopów to: wydajna karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 960M 4GB, matryca Full HD, procesor Intel Core i7 4720HQ oraz do 16GB pamięci operacyjnej RAM. Zainstalowane przez producenta podzespoły zapewniają płynną i wydajną pracę, zarówno podczas przeglądania stron internetowych, jak i obsługi wymagających gier, a super wydajny system chłodzenia gwarantuje cichą i komfortową pracę.

Wyświetlacze obydwu notebooków są matowe i pracują w pełnej rozdzielczości Full HD - 1920 na 1080 pikseli. Matryca IPS zapewnia szerokie kąty widzenia oraz większą paletę barw, niż w przypadku standardowych ekranów.

Przenośne komputery dla graczy posiadają pojemne dyski twarde do 1TB oraz w zależności od konfiguracji szybkie dyski ssd do 320 GB.

Modele G771 i G551 są wykonane z ciemnego aluminium, a ich wewnętrzna część jest wykończona matowym metalem. Wyjątkowy design urządzeń i charakterystyczne akcenty podkreślają unikalny charakter laptopów.

Zwróćmy uwagę na charakterystyczne podświetlane logo Republic of Gamers, umieszczone na zewnętrznej części ekranu. Pokrywa kryje podświetlaną klawiaturę, która okaże się szczególnie przydatna dla nocnych Marków.

Technologia SonicMaster Premium to wyjątkowo czysty dźwięk, który w połączeniu z efektami wizualnymi, które wynikają z najnowszych rozwiązań pozwala na całkowite zanurzenie się w świecie gier.

Laptopy G551 i G771 łączą w sobie bezkompromisową wydajność z wysokim komfortem użytkowania. Przewidywana cena w zależności od konfiguracji ma oscylować na poziomie 4300 PLN.