Nowy produkt internetowy Google, trójwymiarowy świat Lively, zapowiada się na twardy orzech do zgryzienia dla autorów Second Life.

Użytkownicy Lively, tak jak ich odpowiednicy w SL, tworzą własne postacie, pokoje i mikro-światy, do których zapraszają wirtualnych znajomych. Możemy korzystać z gotowych pokojów, a gdy rozpoznamy możliwości platformy, także tworzyć swoje własne. Wybieramy kształty, kolory i meble. Katalog z wyposażeniem wnętrz jest naprawdę spory!

Aby wypróbować Lively, należy pobrać odpowiednie oprogramowanie, dostępne dla użytkowników Windows XP/Vista, korzystających z przeglądarek Internet Explorer oraz Firefox. Testując usługę należy pamiętać, że jest to wciąż wersja beta. Według Niniane Wang z Google, projekt zrealizowano dopiero w 20%.

Lively jest podobno bardziej dopracowany i bogatszy w funkcje niż świat SL. Czy jednak potrzebujemy kolejnego wirtualnego świata, skoro ten prawdziwy, jest wystarczająco ciekawy? Zainteresowanych zapraszamy do testowania pod adres http://www.lively.com/html/landing.html

Google Lively - video