Czy Google zdetronizuje Apple ?

Sukces chromebooków i coraz mniejsza "miodność" produktów sygnowanych logo Apple powoduje, że pojawia się miejsce dla nowych graczy na rynku smartfonów. Sytuację komplikuje dodatkowo problem z ładowarkami dla nowych smartfonów Galaxy Note marki Samsung, koniec Blackberry i rosnące zapotrzebowanie na ekonomiczne "brandy" w stylu Xiaomi.

Nowy Google Pixel wpisuje się w rosnącą przestrzeń na rynku.  To smartfon, który spodobałby się samemu Jobsowi. Informacje przechowywane w chmurze, wyrafinowany, minimalistyczny design i ergonomiczny intefejs stanowia sensowną alternatywę dla iPhone marki Apple czy modeli Samsung Galaxy.

Pixel jest dostępny w dwóch rozmiarach i trzech kolorach. To warianty "quite black", "very silver" i "really blue". Ograniczony wybór podkreśla ideę "mniej znaczy więcej", której najwyraźniej hołdowali projektanci urządzenia.

Wartością dodaną jest nieograniczony dostęp do chmury w której przechowujemy zdjęcia i innowacyjny Asystent Google, który jest zaskakująco rozwiniętą formą sztucznej inteligencji.

Do tego 12,3 mpx aparat i obudowa wykonana ze szkła i aluminium.

Ekran to fenomenalna technologia AMOLED z 16,77 milionami kolorów.

Bateria pracuje cały dzień, a 15-minutowe ładowanie pozwala na pracę przez kolejne 7 godzin.

Modny smartfon jest stworzony z myślą o integracji z technologią VR. Opcjonalny gadżet to "Daydream View", z okularami do wirtualnej rzeczywistości wraz z zestawem słuchawkowym i dedykowanym kontrolerem.

Innowacyjny smartfon, który przenosi nas w świat wirtualnej rzeczywistości i pozwala efektywnie przetrzymywać dane w chmurze. Pokochają go wielbiciele idei "Chromebooków". Rekomendacja trendu.pl. O ile nie macie obaw o totalną inwigilację ze strony wielkiego brata.