Żyjemy w czasach, w których różnice między pokoleniami są niezwykle wyraziste. Z jednej strony obok nas żyją ludzie, którzy pamiętają tragedie wojen, totalitaryzmów i rewolucji. Z drugiej mamy młode pokolenie, które żyje w pararzeczywistości, tworzy parawięzi społeczne na portalu Facebook, kończy para studia, uzyskując tytuły paramagistra. Można dodać, że ci ludzie słuchają paramuzyki. Dla młodego pokolenia doświadczenie muzyki elektronicznej lat 80-tych czy czasy, gdy rodziła się kultura klubowa i hip hop to prehistoria.

Czy ci ludzie mają szansę usłyszeć prawdziwe basy płynące z płyt winylowych ? Przecież ich życie koncentruje się wokół smartfonów i tabletów. Te urządzenia dostarczają pełni wrażeń zmysłowych i estetycznych. Na rynku pojawiło się urządzenie, które daje nadzieję na to, że ci ludzie wrócą z wirtualnego Matrixa. Przestaną udawać, że żyją i usłyszą muzykę. Pomostem do świata prawdziwych doświadczeń będzie iPad. Inaczej się nie da. Doświadczenie prawdziwej muzyki musi być dawkowane pośrednio z wykorzystaniem atrybutów, które są znane dla młodego pokolenia.

Dzięki iLP młodzi zostaną zmotywowani do tego, aby odpalić gramofon (być może będzie to kultowy TECHNICS odziedziczony po Ojcu Dju). Urządzenie pozwala na integrację Gramofonu z iPadem, iPhonem czy iPodem.

Wystarczy podłączyć kable i możemy zacząć proces zgrywania. Pamiętajmy jednak, że jakość dźwięku, szczególnie basy nigdy nie dorównają tym płynącym z płyt winylowych. To urządzenie jest szansą na powrót młodego pokolenia do korzeni. Świat będzie się cofał w kierunku analogowym. Cyfryzacja odbiera przyjemność z życia.