Najnowsza produkcja Disney Channel Original Movies, „Następcy”, gromadzi coraz większe rzesze widzów. Film przedstawia losy dobrych i złych bohaterów znanych filmów Disneya, a także koleje życia ich potomków, którzy mają zostać, zgodnie z tytułem produkcji, ich następcami. Dzieci złych bohaterów otrzymują szansę oczyszczenia nazwisk z złej sławy, której przysporzyli im ich rodzice, a także naprawić wyrządzone przez nich krzywdy. Na fali popularności tej produkcji w sklepach pojawiają się różne gadżety związane z 'Następcami', a różne strony internetowe prześcigają się w propozycjach coraz to nowych gier, które dotyczą głównych bohaterów i poszczególnych wątków historii.

W serwisie internetowym Poki z grami na przeglądarki internetowe młodzi fani i fanki „Następców” mają możliwość zagrania w 6 różnych gier związanych z disneyowskim filmem. Miłośnicy gier przygodowych i platformówek na pewno zwrócą uwagę na Descendants: Isle of the Lost Rush. Na początku jedyną postacią grywalną jest Mal. Podstawową zasadą gry jest unikanie przeszkód i jak najdłuższy bieg. Gracz wykonuje skoki, ślizgi i akrobacje, za które dostaje punkty, umożliwiające odblokowanie kolejnych poziomów i – konsekwentnie – kolejnych postaci. Oprócz tego po drodze trafiamy na monety, za które możemy nabywać w sklepiku ulepszenia umiejętności akrobatycznych naszych bohaterów. Z biegiem czasu tor staje się coraz bardziej wymagający, a kolejne rampy i przeszkody umożliwiają coraz bardziej kreatywne akrobacje i nie pozwolą się nudzić nawet najbardziej niestrudzonym poszukiwaczom przygód.

Młodzi gracze mogą się też sprawdzić w roli menadżera: w tytule Impreza w Auradon Prep mamy okazję pomóc głównym bohaterom filmu w zorganizowaniu imprezy poprzez komponowanie posiłków czy zorganizowanie pokazu mody. Ponadto, gra sprawdzi jak dobrze radzimy sobie z rozwiązywaniem problemów matematycznych oraz logicznych. Plusem jest oprawa graficzna gry, która obejmuje nie tylko ręcznie rysowane elementy, ale również odpowiednio zaadaptowane kadry z filmu Disney'a.

Twórcy przygotowali również co nieco dla dziewczęcej widowni: mianowicie Evie Dress-Up i Mal Dress-Up – typowe „ubieranki” jednakże tym razem gracz ma możliwość przystroić same bohaterki „Następców”, zaś do naszej dyspozycji oddany został szeroki wachlarz różnego rodzaju biżuterii oraz liczne elementy garderoby. Gdyby jednak kogoś nudziła taka, bądź co bądź, pozbawiona konkretnego celu rozrywka, to może sprawdzić się w Smarte Coutoure, gdzie zadaniem gracza jest odpowiednie przygotowanie kreacji w taki sposób, aby jej części były ze sobą skomponowane stylistycznie. Za każdą poprawną kombinację otrzymujemy wyższy wynik, a także możemy zyskać dostęp do nowej zawartości.

Jeśli film przypadł nam szczególnie do gustu, możemy sprawdzić i poszerzyć swoją wiedzę w Auradon Travel Guide – grze bijącej popularność, będącej połączeniem przygodówki oraz quizu związanego z fabułą produkcji. Wraz z bohaterami, zwiedzimy korytarze filmowego liceum (za grafikę w Auradon Travel Guide robią przede wszystkim kadry wycięte  z „Następców”), dowiemy się kilku nowych, ciekawych rzeczy oraTrenz będziemy mogli sprawdzić ile pamiętamy oraz ile zdołaliśmy się nauczyć.

Jak widać, gry z serii „Następcy” są dosyć zróżnicowane i powinny zapewnić dawkę rozrywki dla młodego widza niezależnie od płci czy wieku, choć młodsi odbiorcy z pewnością bardziej docenią mechanikę gier czy też występowanie w nich klipów oraz scen znanych z filmu. Przy okazji, będą mieli także okazję spędzić chwilę kształcąc przydatne umiejętności, na przykład poprzez rozwiązywanie prostych zagadek logicznych czy też ćwiczenie koordynacji oko – ręka.