Prezentujemy grę, która nawiązuje do kultowej produkcji "Powrót do przyszłości". Czy tytuł wpisze się w legendę hollywoodzkiej produkcji ? Na to pytanie odpowiemy za kilka dekad. Fabuła rozgrywki rozpoczyna się pół roku po wydarzeniach, które miały miejsce w ostatniej części filmowej trylogii.

Marty po raz kolejny ratuje życie Doktora Browna, który zaginał w czasoprzestrzeni. Za produkcję Back to the Future odpowiada studio Telltale Games, którego siedziba znajduje się w Stanie Kalifornia.

Gra reprezentuje zapomniany nurt przygodówek. Spotkamy tu bohaterów wystąpujących w filmie i charakterystyczne gadżety tj. kultowy samochód DeLorean, który pamiętamy jako wehikułu czasu.

Rozgrywkę podzielono na etapy w których dokonujemy eksploracji terenu, zbieramy potrzebne mniej lub bardziej przedmioty i rozwiązujemy zagadki, które prowadzą nas do celu.

Nie zabrakło kilku sensownych wątków pobocznych, które nie wpływają na finał gry.

Na potrzeby tytułu opracowano autorski silnik graficzny. Walory wizualne i dźwiękowe pozostają na wysokim poziomie. Back to the Future wpisuje się w nurt adventure. To jedna z ulubionych przez pokolenie pamiętające komputery Atari czy Amiga konwencji.

Niezwykle klasyczna w sensie formalnym i wciągająca cyfrowa przygoda. Nie jest to rewolucja na miarę Shenmue z konsoli Dreamcast. To poprawna produkcja, która gwarantuje wiele godzin dobrej zabawy. Warto dodać, że w oprawie audio uczestniczył sam Christopher Lloyd, który udostępnił głos na potrzeby produkcji. Premiera Back to the Future odbędzie się 13 października 2015. Nowość jest dostępna na konsole Xbox 360, Xbox One i Playstation 4. Pozycja obowiązkowa dla fanów gatunku.