Historię czarnoksiężnika wybrańca znają chyba wszyscy, tak więc, aby być trendi tytuł ten posiada także calkiem pokaźny zestaw gier tematycznych. "Harry Potter i Zakon Feniksa" to tytuł sprzedający się jak świerze bułeczki. Wydany na wszelkie możliwe platformy bazuje głównie na historii Harrego. Raczej nie znajdziemy tutaj rewolucyjnych rozwiazań czy też nowych pomysłów. Chyba, że mamy szczęście i centrum naszej domowej rozrywki to Wii.

Szczerze mówiąc na jakiejkolwiek innej platformie tytuł ten wyczerpuje swoją komercyjną moc po 20 minutach, jednak nie na Wii. Otóż w tej wersji przewagą jest nasz atrybut - magiczna różczka, której rolę odgrywa kontroler Wii.

I teraz... wszystkie czary rzucamy machając wiimotem! A każdy czar rzuca się inaczej. Podnoszenie, przenoszenie, zamrażanie, podpalanie, niszczenie, naprawianie... każdego czaru musimy się fizycznie nauczyć, a do tego pamiętać używać w danym momencie szybko, sprawnie.

Walka to prawdziwy FUN. Najpierw rzucamy zaklęcie ochronne potem atakujemy. Bronimy się i znowu atakujemy. Z boku wygląda to bardzo jak prawdziwa magia. Biegamy po pokoju wiimotem ciskając błyskawicami gdzie się da.

Dlatego pomimo extremalnej ilość "chodzenia" gra bardzo mocno wciąga. Lokacja jest bardzo duża, w sumie jest tu cały Hogwart po którym możemy chodzić do woli i odkrywać jego niezliczone tajemnice.

Podsumowując. Warto poczuć się czasem jak Harry Potter. God Bless Wii.

 

Grę testowaliśmy dzięki uprzejmości Games World znajdujący się w Centrum handlowym Złote Tarasy. Tel: (022) 876-14-48 i (022) 022 331 60 31