Mamy dobre wieści dla miłośników kultowej serii Heroes of Might & Magic. Podczas targów Gamescom firma Ubisoft zapowiedziała nową, siódma odsłonę cyklu. Produkcją gry Might & Magic: Heroes VII zajmuje się studio Limbic Entertainment, które wcześniej pracowało między innymi przy grze RPG Might & Magic X: Legacy. Jak zapowiadają twórcy gry – celem jest zachowanie wszystkich najważniejszych elementów dziewiętnastoletniej serii, przy jednoczesnym dostarczeniu istotnego powiewu świeżości.

Limbic Entertainment nie ujawnia zbyt wielu szczegółów na temat poczynionych zmian. Dyrektor Stephan Winter informuje, że siódma część to „setki drobnych usprawnień, które pomogą udoskonalić formułę – to idealne połączenie sprawdzonych rozwiązań oraz zupełnie nowych funkcji”.

Bohaterem turowej strategii jest młody książę Ivan, który znajduje się w samym środku wojny domowej, której celem jest tron Imperium. Naszym zadaniem jest podejmowanie właściwych decyzji prowadzących do pokoju.
Póki co dysponujemy informacjami na temat czterech grywalnych frakcje. To Przystań, Akademia, Twierdza i Nekropolis. Pozostałe dwie zostaną wybrane przez graczy w oddzielnym głosowaniu na stronie wydawcy.

Studio Limbic Entertainment planuje udostępnienie narzędzia, dzięki któremu możemy tworzyć własną zawartość i elementy świata napędzanego przez silnik  Unreal Engine 3.

Poza trybem gry dla jednego gracza, dysponujemy trybem multiplayer . Na koniec należy wspomnieć, że wyłączna platformą sprzętową pozostają pecety.
Premiera jest zaplanowana na wrzesień 2015r.