Czy kiedykolwiek próbowaliście sami zrobić sushi ? Nie jest to takie proste.  Używając Bazooka Sushi będzie to mało kłopotliwe, chociaż określenie Bazooka samo przywodzi na myśl wybuchowy bałagan. Na szczęście, urządzenie to nie strzela, przynajmniej nie samo. Zamiast tego cylindryczny gadżet pozwala stworzyć doskonałe sushi, zwłaszcza od strony wizualnej.

Bazooka Sushi to po prostu plastikowa tuleja z tłoczkiem o wymiarach 29,5 x 5,5 cm. Aby z niej skorzystać, musisz otworzyć rurkę i wyjąć tłok, a następnie włożyć do środka różne składniki (ryż, ryby, warzywa, owoce i co tylko jeszcze chcesz) w dowolny sposób. Gdy już wszystko umieścisz, musisz ustawić tłok na końcu i zamknąć całość, wciskając tłok w dół. Następnie zostaje tylko zawinięcie w wodorosty i pokrojenie na mniejsze kawałki.

Wydaje się, że nie ma nic rewolucyjnego w tym gadżecie, w rzeczywistości wygląda jak zwyczajna  maszynka do wyciskania. Cała odpowiedź tkwi jednak w prostocie urządzenia, ponieważ na najprostsze rozwiązania wpaść jest najtrudniej. Jeżeli więc chcecie robić idealne sushi, to właśnie na taki gadżet czekaliście. Kosztuje niecałe 22 dolary. Szkoda, że twórcy nie nazwali je Suzooka.