Południowokoreańska firma Dot zaprezentowała niszowy, niezwykle innowacyjny smartwatch. To propozycja dla osób pozbawionych zmysłu wzroku. Inteligentny zegarek pozwala na sterowanie poprzez alfabet Braille'a.

Tradycyjny wyświetlacz zastąpił system wyłaniających się z obudowy kropek. Na ekranie jednocześnie mogą być prezentowane cztery znaki. Szybkość ich przesuwania można dowolnie modyfikować.

Choć to skomplikowana technologia, czas pracy baterii zadowoli użytkowników. W pełni naładowane urządzenie pozwala na 10 godzin ciągłego odświeżania wyświetlacza. Doskonały wynik w porównaniu z tradycyjnymi smartwatchami.

Innowacyjny gadżet posiada typowe funkcje, które znamy z inteligentnych zegarków dostępnych na rynku. Znajdziemy tu zegarek, budzik, komunikator czy nawigację.

Modny gadżet dla osób z dysfunkcją wzroku, łączy się z pozostałymi urządzeniami poprzez złącze Bluetooth 4.0.

Smartwatch Dot to również wysokiej klasy czytnik e-booków. Czteroznakowy, niezwykle szybki wyświetlacz to niezwykle przydatne urządzenie dla osób zaznajomionych z językiem Braile’a. W istocie to dużo bardziej dopracowany gadżet niż produktu konkurencji dla tradycyjnych odbiorców.

Dot pojawi się  na rynku już w grudniu 2015r. Koszt zakupu urządzenia to 300$. Znakomita cena jak na smartwatch i czytnik e-booków dla osób niewidomych. Firma Dot już teraz przyjmuje zamówienia. Totalna rekomendacja trendu.pl. Gadżet roku dla osób z dysfunkcją wzroku.