MICA to inteligentna bransoletka, która powstała przy twórczej współpracy Opening Ceremony i Intel. Już niedługo będzie można znaleźć ją w sklepach i zakupić chociażby na prezent dla najbliższych na nadchodzące święta. O designerskim gadżecie pisaliśmy niedawno, podczas wrześniowych fashion weeków, kiedy prezentowane były kolekcje wiosna lato 2015. Wtedy mogliśmy mówić jedynie o prototypie urządzenia. Oba zespoły postanowiły przyspieszenie prac i wprowadzają gadżet do sprzedaży już na początku grudnia. Co takiego wyróżnia właśnie ten produkt spośród wielu innych, które z powodzeniem pozycjonują się ostatnimi czasy na rynku?

W przeciwieństwie do konkurentów bransoletka MICA to udane połączenie technologii i designu. Barneys i Opening Ceremony potraktowały nowy produkt nie tylko jako funkcjonalny gadżet, ale jako designerską biżuterię. Oznacza to, że MICA jest zaprojektowana nie tylko jako inteligentne urządzenie, ale przede wszystkim jako piękna bransoletka, którą będą pożądały Panie. Kunsztowny dodatek zawiera w sobie dodatkowe bonusy, jak funkcje odbierania SMSów, maili czy dostęp do Facebooka. Carol Lim uważa jednak, że bransoletka nie stanie się zamiennikiem telefonu komórkowego, ponieważ część funkcji została w niej ograniczona.

Bransoletka posiada oddzielną kartę SIM z własnym numerem kierunkowym, ale odbiera jedynie wiadomości z zatwierdzonej wcześniej listy, którą sami tworzymy, czyli naszych osobistych VIP-ów. Funkcjonalność bransoletki objawia się w tym, że możemy w niektórych sytuacjach obejść się bez telefonu, a i tak będziemy mieli dostęp do najważniejszych informacji. Zespół Intel przy pracach nad gadżetem musiał iść na pewne kompromisy i uwzględnić trendy panujące w modzie. Chociaż spece z Intel twierdzą, że mądrość gadżetu dominuję nad jego wyglądem, nie będziemy się z nimi spierać. Naszym zdaniem, produkt jest wynikiem idealnego połączenia obu obszarów, zarówno fashion, jaki i technologii. Bransoletka MICA kosztuje 495 dolarów.