Pamiętam, kiedy w 2012 roku Diane Von Furstenberg po raz pierwszy wprowadziła okulary Google na wybieg, jako dodatek do prezentowanych sukienek. Ochom i achom nie było końca. To był jednak dopiero początek rewolucji w modzie. Teraz każdy tydzień przynosi kolejne nowinki technologiczne inkorporowane do świata mody. Podczas pokazów Opening Ceremony wiosna lato 2015, Opening Ceremony i Intel Corporation zaprezentują kolejną inteligentną bransoletkę. Modny gadżet został zaprojektowany przez projektantów Humberto Leon i Carol Lim z Opening Ceremony. Wzornictwo przemysłowe i elementy technologiczne zapewnili inżynierowie z Intel.

Bransoletka MICA to inteligentny, designerski dodatek z funkcją komunikacji („My Intelligent Communication Accessory”). Plan jej stworzenia ogłoszono już podczas styczniowych targów CES 2014. MICA pozwala uzyskać kobietom to, co lubią najbardziej, czyli pozostawać w ciągłym kontakcie. Bezpośrednio z bransoletki możemy odczytywać wiadomości SMS, powiadomienia czy alarmy. Dodatkową funkcjonalność zapewni możliwość bezprzewodowego ładowania akumulatora.
Od strony wizualnej obudowa bransoletki zawiera w sobie szlachetne kamienie i elegancką skórę węża. Urządzenie będzie dostępne w dwóch wersjach. Czarna bransoletka została ozdobiona perłami z Chin i kamieniami lapis z Madagaskaru. Biała wersja posiada natomiast kwarcowe tygrysie oko z Afryki Południowej i rosyjski obsydian.

Bransoletka MICA będzie dostępna w wybranych salonach Barneys i Opening Ceremony jeszcze w 2014 roku.