Tegoroczne berlińskie targi IFA wskazują wyraźny trend, który opanował gigantów z branży elektronicznej. Najnowsze urządzenia mają kilka podstawowych cech wspólnych: prosty design, wielofunkcyjność i absolutne odejście od kabli. Zaprezentowana na expo inteligentna klawiatura Logitech K480’ doskonale wpisuje się w ten nurt.

Urządzenie zaprezentowane przez holenderskie studio projektowe Feiz jest odpowiedzią na problem człowieka otoczonego przez coraz więcej elektroniki służącej do komunikacji. Każdy gadżet ma mniej lub bardziej praktyczną, najczęściej dotykową klawiaturę. Lawirowanie między kilkoma smartphonami jest męczące i zajmuje dużo czasu.

Dziś większość z nas wychodząc z domu zabiera ze sobą tablet i telefon. Najnowsza klawiatura Logitech, łącząca się z urządzeniami bezprzewodowo przez Bluetooth, umożliwia pisanie na dowolnym z 3 podpiętych gadżetów. Do przełączania urządzeń służy wygodne pokrętło.

Klawiaturę wyposażono w specjalną wnękę, do której możemy włożyć swój tablet, uzyskując optymalny kąt nachylenia do odczytywania zapisywanego tekstu. Logitech K480’ współpracuje z urządzeniami opartymi na systemach iOS, Android, Windows oraz Mac. W sklepach znajdziemy ją w 2 kolorach: czarnym i białym. Cena gadżetu waha się w granicach 50 dolarów.