Google pracuje nad inteligentną opaską, dzięki której poznamy parametry tętna, pracy serca czy temperatury skóry. Gadżet wyświetli dodatkowo informacje z zewnątrz, np. dotyczące ekspozycji na słońcu czy poziom hałasu.

Opaska została opracowana przez tajne laboratorium  Google X. To centrum R&D, które odpowiada za rewolucyjne technologie tj. Google Glass czy samochód sterowany przez autopilota.

Urządzenie Google nie będzie dostępne dla wszystkich. Gadżet zostanie wykorzystany podczas badań klinicznych, testów leków i w trakcie procesu terapii ciężkich i przewlekłych chorób. To urządzenie skierowane do sektora medycznego.

Misją Google jest wsparcie lekarzy w stałym i rzetelnym monitoringu statusu zdrowia pacjentów, którzy przebywają poza placówkami medycznymi.

Urządzenie nie oferuje medycznej dokładności jak aparatura szpitalna, ale i tak może okazać się niezwykle przydatne.

Dodajmy, że to nie pierwszy projekt firmy Google w sektorze zdrowia. Laboratorium X posiada w swoim portfolio szereg projektów medycznych. W 2014 roku przedsiębiorstwo zapowiedziało prace nad soczewkami kontaktowymi, które będą monitorować poziom glukozy pacjentów. Od stycznia tego roku Google stał się partnerem producentów leków na stwardnienie rozsiane.

Czy kolejna rewolucja technologiczna dotyczyć będzie medycyny ?