W świecie, w którym komunikacja staje sie coraz mniej werbalna i większość wiadomości i komunikatów przesyłamy w formie tekstowej, powstanie takiego produktu jak ten specjalnie nie dziwi.

Projekt eJoux skłąda się z urządzenia Bluetooth, dzięki któremu świeżo odebrane wiadomości SMS przesyłane są z telefonu do bransoletki. Jest to w sumie bardzo praktyczne, nie strzeba bowiem przeszukiwać swojej przepastnej torby w poszukiwaniu telefonu, wiadomości mamy cały czas pod ręką… A w tym przypadku właściwie na ręce.

Innym zastosowaniem urządzenia eJoux jest połączenie go przez Bluetooth z odtwarzaczem mp3. Po zrobieniu tego, na bransoletce będą wyświetlać się tytuły obecnie granych piosenek.

Jeśli chodzi o sam wygląd bransoletki.. Jest on dość normalny, nie różni się zbytnio od innych tego typu elementów biżuterii. Jednak różnica leży nie w wyglądzie a w konstukcji. Całość bransoletki stanowi ekran na którym będą wyświetlane wyżej wymienione elementy. Wygląda to dość sexy i nie jest to rozwiązanie w stylu- wsadzimy do okrągłego kawałka plastiku ekranik 3:2, który będzie wyświetlać po jedej literce. To właśnie czyni eJoux produktem wyjątkowym. Jest on zdecydowanie przyszłościowym rozwiązaniem, zważywszy na coraz bardziej "piśmienny" rodzaj naszych konwersacji.