Postęp technologiczny sprawił, że tradycyjne formy rozrywki coraz częściej ustępują miejsca nowoczesnym grom i zabawom przy wykorzystaniu czy to konsoli czy też komputerów. Ogromnym źródłem informacji praktycznie w każdej dziedzinie naszego życia jest internet, gdzie z łatwością możemy znaleźć Najlepsze gry dla poszczególnych grup wiekowych. Należy jednak brać pod uwagę fakt, że cechują się one zróżnicowanymi wymaganiami sprzętowymi, które powinien spełniać nasz komputer, aby zainstalowana i uruchomiona gra działała bez zarzutu.

Minimalne parametry w przypadku gier komputerowych powinny być umieszczone na ich opakowaniach lub też w notce informacyjnej dołączonej do produktu. Telefony komórkowe w menu „Aplikacje” posiadają z reguły zestaw darmowych gier, który z pewnością będzie wystarczający dla mniej wybrednej grupy osób. Większym pasjonatom polecane są aplikacje gotowe do zainstalowania na praktycznie dowolnym sprzęcie mobilnym.

Najlepsze gry nie tylko na komputer

W dobie wzrastającego zainteresowania smartfonami oraz tabletami wielu producentów tego sprzętu oferuje atrakcyjne aplikacje z grami, w które wyposażone są standardowo te nowoczesne formy komunikacji i rozrywki. Najpopularniejszą platformą systemową w przypadku smartfonów jest obecnie Android, w oparciu o który konstruowana jest większość gier przeznaczonych dla tego sprzętu mobilnego. Obecnie polecanymi grami m.in. na tablety są Cut the Rope oraz Angry Birds.

Jakość obecnie oferowanych gier pozwala poczuć się niemal jak w realnym świecie, na co wpływ na znakomicie dopieszczona grafika. Maniacy gier z pewnością nie mogą się już doczekać debiutu zapowiadanego już od wielu miesięcy World War Z, który przenosi nas w wirtualny świat krwiożerczych zombi.

Posiadacze smartfonów  powinni natomiast zainteresować się takimi pozycjami jak Dungeon Hunter 4, Heroes of Destiny czy też Heroes Call. Są to przedstawiciele gier, w których motywem przewodnim jest walka z demonami i innymi przedstawicielami mrocznego świata. Osoby z odmiennymi preferencjami powinny jednak z łatwością znaleźć alternatywę, gdyż rynek gier konstruowanych pod sprzęt mobilny dynamicznie się rozwija.