iPad Mini jest już dostępny na polskim rynku. Od oficjalnej premiery minęło zaledwie kilka dni i możemy się cieszyć najnowszym tabletem firmy Apple. iPad nadal pozostaje bezkonkurencyjny. Jakość aplikacji, intuicyjny system, przyjemność z użytkowania są nieporównywalne z tabletami wyposażonymi w system Android. Realnym zagrożeniem mogą być urządzenia z systemem Windows 8, ale ich premiera odbywa się kilka lat za późno.

Przypomnijmy, że Apple zapowiadał premierę modelu iPad Mini już w 2010 roku. Produkt stanowi pomost między smartfonem iPhone i iPadem wyposażonym w większy ekran.

Tablet posiada znakomity, zgodny z iPadem serii 3 ekran Retina. System jest w pełni funkcjonalny. Całość zamknięto w designerskiej, aluminiowej obudowie, która mierzy zaledwie 7,2 mm grubości i waży jedynie 0,68 kg.

Ekran Retina ma 7,9 cali. Na pokładzie znajdziemy również wydajny procesor i kamerę iSight. Ipad Mini to idealne urządzenie dla ambitnych kobiet. Idealnie zmieści się w torebce. Redakcja trendu.pl preferuje jednak standardowe modele iPad.

iPad Mini jest dla nas zbyt mały i delikatny. Niewątpliwie jest to znakomite uzupełnienie oferty i szansa na kultowy tablet dla nowych użytkowników. Nie wiemy, czy produkt jest pozycjonowany dla kobiet. Ale wydaje nam się, że jest to jego naturalna grupa docelowa.