Firma z Cupertino zaprezentowała kolejne ewolucje najlepszych tabletów oferowanych na rynku.Nowy iPad Air 2 to najcieńszy tablet globu, a iPad Mini 3 to udana kontynuacja najmniejszych tabletów Apple.


iPad Air 2 to nie tylko najcieńszy (6,1 mm grubości i waga poniżej 340 gramów), ale i najmocniejszy tablet oferowany przez Apple.

Wyświetlacz Retina najnowszej generacji oferuje jeszcze lepszy kontrast i głębię kolorów. Do tego kamery, które zapewniają rejestrację video na dużo wyższym poziomie i najlepszy na rynku design. Model oferowany jest w trzech kolorach: złotym, srebrnym i szarym, zwanym „space grey”.

Do tego identyfikator linii papilarnych, który zdaniem jednych jest narzędziem inwigilacji, a dla innych pozostaje metodą na zwiększenie zabezpieczeń danych naszego iPada.

Dla Apple to również nowy sposób na ułatwienie płatności przy pomocy nowego systemu Apple Pay, który szturmem wkracza na rynek.

Model jest napędzany nowym układem A8X, który oferuje 40 procentowe zwiększenie mocy procesora i 2,5-krotne zwiększenie wydajności przetwarzanej grafiki.

Bateria pozwala na pracę przez około 10 godzin. Do tego koprocesor M8, analizujący ruch urządzenia poprzez akcelerometr, żyroskop, kompas i barometr.

Nowe kamery iSight i FaceTime HD zapewnią istotnie lepszą jakość rejestrowanych zdjęć i video. 8-megapikselowy sensor optyczny pozwoli na tworzenie zdjęć na dużo wyższym poziomie. Zdjęcia są dużo bogatsze i niezwykle realistyczne. Co ciekawe, kamera FaceTime HD rejestruje 80 procent więcej światła niż poprzedni model.

Do tego jeszcze lepsze Wi-Fi (802.11ac) i system iOS 8.1, który nie ma sobie równych na rynku.

Nowy iPad Mini oferuje czytnik linii papilarnych, ulepszony 7,9-calowy wyświetlacz Retina, procesor A7, 5-megapikselowy aparat iSight, kamerę FaceTime HD i ulepszoną transmisję bezprzewodową.

Najlepsze tablety na rynku, nadal nie mają sobie równych. Innowacje oferowane przez Apple są zauważalne, ale w dalszym ciągu brakuje przełomu na miarę pierwszej generacji iPada.