W przeszłości pojawiały się plotki o planach Apple związanych z wprowadzeniem na rynek  tabletu wyposażonego w 12,9-calowy ekran.

Tajwańskie źródła informują, że Apple intensywnie pracuje nad większym tabletem, który zostanie zaprezentowany w ciągu najbliższych miesięcy. Na tym jednak nie koniec.

Pojawiły się informacje dotyczące podzespołów. Nowy iPad zostanie oparty na ulepszonym układzie Apple A8. Nowy chipset ma zostać oznaczony jako A8X. To wyraźnie szybszy układ od tego, który można znaleźć w modelach iPhone 6 i 6 Plus.

Gigant z Cupertino stawia na bardziej wydajną grafikę PowerVR.  Nowe rozwiązanie współpracuje z 2 GB pamięci RAM. Za produkcję układu odpowiada firma TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company).

Układ Apple A8X zapewni lepszą wydajność dla gier czy multimediów. Pozwoli również na efektywną pracę dwóch aplikacji uruchomionych w tym samym czasie.

Mocniejszy układ graficzny to możliwość pracy w większej rozdzielczości.

Aparat tabletu oferuje 8 mpx rozdzielczości. Premiera jest przewidywana na wrzesień 2015 roku.
Kolejna ewolucja popularnego gadżetu. Czy wobec słabnącej popularności tabletów to właściwy ruch ? Rynek oczekuje rewolucji, a nie kolejnych wersji odgrzewanych kotletów.