Muzyka jest bardzo ważną częścią naszego życia. Towarzyszy nam już od najmłodszych lat, kiedy nasze mamy śpiewają nam kołysanki. Wraz z naszym dorastaniem zmieniają nam się nasze preferencje muzyczne. Dlatego warto mieć odtwarzacz mp3 na którym będziemy mogli zmagazynować jak największą ilość ulubionych utworów. Obecnie rynek odtwarzaczy jest zdominowany przez bardzo wiele różnorodnych firmy, jednak prawdziwa walka toczy się miedzy Applem i Creativem.
iPod Nano ma bardzo wielu zwolenników. Przede wszystkim ze względu na swój design oraz kolorystykę. Nie można zapomnieć, że jest on gadżetem bardzo trendy wśród młodych osób. Jego ogromną zaletą jest jednak wygląd, który sprawia, że tak naprawdę nie jest już to tylko gadżet, ale swego rodzaju dodatek do naszej codziennej garderoby. Poza tym ma bardzo wiele innych funkcji, które w jakimś stopniu mogą nam ułatwić słuchanie muzyki. Wielką zaletą jest Genius, specjalna funkcja dzięki której nasz iPod staje się naszym osobistym dj’em. Muzykę możemy zmieniać za pomocą potrząśnięć iPoda, co jest swego rodzaju ułatwieniem(co prawda wtedy wybiera nam losowo dany utwór). Za Spodem, również przemawia bardzo wiele różnego rodzaju aplikacji, oraz prostych gier, które możemy ściągnąć na nasz odtwarzacz. Jednak to co mnie poniekąd drażni to fakt, że chociaż jest to sprzęt bajerancki, to jednak mam wrażenie, że brzmienia oraz głośność znacznie lepiej prezentują się na Creativie…
X-FI jest to najnowszy model Creativa, który jest wzbogacony dodatkowo w WI-FI. Co prawda nie ma wbudowanej przeglądarki, ale za to bez problemu możemy przeglądać serwis YouTube oraz korzystać z wbudowanych komunikatorów( m.in. Yahoo Messanger). Chociaż jest to tak naprawdę tylko dodatek. W końcu lepiej surfować po Internecie za pomocą netbooka. Bardzo duży wyświetlacz zapewnia nam w miarę komfortowe oglądanie filmów w jakości full HD. Poza tym oprócz wbudowanej pamięci 8, 16 i 32 GB odtwarzacz dodatkowo jest rozszerzony o slot kart SD, co sprawi, że będziemy mogli pomieścić jeszcze więcej muzyki. Jednak mnie Creative przekonuje przede wszystkim swoją jakością dźwięku oraz naprawdę bardzo dobrymi słuchawkami. Na korzyśc przemawia również ciekawy dosyć futurystyczny design, który czyni go jedynym i nie powtarzalnym gadżetem.
Chociaż jestem posiadaczkę iPoda Touch, to jednak wybierając między tymi dwoma modelami, zdecydowanie wybrałabym Creativa. Cenowo jest bardzo zbliżony do iPoda, ale oferuje nam dużo więcej, ale przede wszystkim jakość dźwięku jest dużo lepsza i bardziej przejmująca….