Gierestrojka to portal, który umożliwia w dowolnej chwili zagranie w wybraną grę z partnerami z sieci. Nie musimy więc czekać na to, by nasi znajomi zgodzili się pograć z nami w statki, czy szachy – z pewnością na gierestrojce.pl znajdziemy masę zainteresowanych grą osób. Z pewnością zastanawia nas jednak, jakie gry znajdziemy na portalu.

Gierestrojka.pl to portal, który cieszy się znacznym zainteresowaniem odbiorców, stąd też dość szybko się rozwija i z tygodnia na tydzień możemy znaleźć na nim nowe gry. Obecnie jest ich przynajmniej kilkanaście i są to gry o zróżnicowanym stopniu trudności i skomplikowaniu zasad. Z jednej strony znajdziemy tam szachy, czyli grę wymagającą wytężonej pracy umysłowej, a z drugiej – papier nożyce kamień – rozgrywki właściwie opierają się na chwilowym szczęściu.

Oprócz wymienionych gier na gierestrojce.pl znajdziemy również takie gry jak tryktrak, kości, czy warcaby. Co ciekawe, jest tam również gra, która raczej kojarzona jest z nudnymi lekcjami w szkole niż internetem – statki. Kiedyś wystarczał nam kawałek papieru w kratkę i chęć gry (bądź właśnie nudna lekcja), a obecnie możemy zagrać z osobami z całej Polski właściwie w dowolnie wybranym momencie. Naprawdę wystarczy parę kliknięć, by z domowych pieleszy zatapiać dwu i trójmasztowce wroga. Czysta przyjemność.

Na stronie pojawią się również takie gry jak tysiąc i gomoku – gry wymagające, a jednocześnie bardzo wciągające, zapewniające masę frajdy. Gomoku to pozornie prosta gra, która w skrócie polega na dążeniu do ułożenia pięciu pionów w swoim kolorze w nieprzerwanej linii. Brzmi trywialnie? Owszem, jednak gra wcale nie należy do prostych. Podobnie jest z tysiącem – grą karcianą, znaną nie tylko ze szkolnej ławki, ale i z wyjazdów wakacyjnych. Tysiąc również wymaga znacznego skupienia się i strategicznego myślenia. W przyszłości prawdopodobnie znajdziemy tam masę innych propozycji, dlatego też – drodzy towarzysze! Zapraszamy na portal gierestrojka.pl, gdzie znajdziemy długie godziny dobrej zabawy przy jednoczesnym ćwiczeniu „szarych komórek”.