LEGO zdominowało wyobraźnię młodych ludzi na całym świecie. Marka postawiła sobie obecnie za cel dotarcie także do starszych odbiorców. Wprowadziła na rynek zestaw kloców, który ma zmniejszyć stres i lęk u dorosłych. Celem kloców ma być pozytywny wpływ na ich samopoczucie i zdrowie psychiczne.

Najnowszy zestaw duńskiego producenta klocków nazwano Forma. Są to ruchome modele ryb, które tworzy się za pomącą prętów i elementów szkieletu. Kombinacja organicznych form i części mechanicznych ma pomóc poprawić kondycję psychiczną.

LEGO Forma wykorzystuje elementy znane z zestawu LEGO Technic, co pozwala tworzyć bardziej zaawansowane modele o złożonych funkcjach technicznych. Na przykład w zestawie Forma koła zębate wprawione w ruch sprawiają, że ryby poruszają się tak, jak w naturalnym środowisku. Każdy zestaw zawiera papierowe łuski, które można pomalować według własnej wizji.

Celem LEGO jest wykorzystanie kreatywności osób dorosłych. Dzięki odprężeniu się podczas składania modelu można w prosty sposób zminimalizować codzienny stres i jego negatywne skutki.

Podstawowy zestaw kloców to karp koi, jednak LEGO planuje sprzedawać także inne zestawy Forma, takie jak rekin lub pluszowa ryba koi. Podstawowy zestaw LEGO Forma kosztuje 45 dolarów.

Producent kultowych klocków podjął decyzję o sprzedaży pionierskiego zestawu na początek na platformie crowdfundingowej Indiegogo w ilości 20 tysięcy sztuk. Zamierza w ten sposób sprawdzić, jaki będzie odbiór nowego modelu na rynku.