Pamiętacie kultowy film „Powrót do przyszłości” ? W drugiej części cyklu główny bohater, Marty McFly w spektakularnej scenie uciekał na latającej desce przed wrednymi typami.

Należąca do koncernu Toyota firma Lexus, znana z produkcji luksusowych samochodów wcieliła wizję reżysera w życie. Powstał prototyp latającej deskorolki.

Gadżet nosi adekwatną nazwę "Hoverboard”.

Urządzenie korzysta z lewitacji magnetycznej. Inżynierowie marki Lexus stworzyli unikalną technologię. To połączenie trwałych magnesów i nadprzewodników chłodzonych azotem. Brzmi niewiarygodnie ?

W sieci Internet spotkamy szereg informacji dotyczących latającej deski. Część z nich to kompletne science-fiction. Czy tak jest i tym razem ?

Czy mamy do czynienia z realnym gadżetem czy sprytnie zaplanowaną kampanią reklamową samochodów marki Lexus ?

Być może japoński koncern wprowadzi na rynek rewolucyjne zawieszenie? Gdyby tak się stało, już niedługo na rynek trafią samochody unoszące się nad ziemią.

Toyota to lider innowacji. Jako pierwsza wyspecjalizowała się w hybrydach i wprowadziła na rynek model wodorowy. Czy Lexus wpisując się w te działania po raz kolejny dokona rewolucji ?