Po serii testów laptopów gamingowych wracamy do biznesowych realiów. Prezentujemy test popularnego wśród managerów notebooka Lenovo T560.

Urządzenie oferuje energooszczędny procesor Intel Core i7 6600U, pamięć RAM to imponujące jak na tej klasy komputer 16 GB. Do tego dysk SSD o pojemności 250 GB i karta graficzna Intel Graphics 520 HD. Notebook pracuje pod kontrolą systemu Windows 7 Professional. To optymalne rozwiązanie. Okienka działają płynnie i stabilnie.

Ekran:

Matowy wyświetlacz o przekątnej 15,6 cali Full HD 1920x1080 px w technologii IPS oferuje sensowne odwzorowanie barw i znakomite kąty widzenia. To istotna ewolucja w stosunku do modelu ThinkPad T550. Najwyraźniej Lenovo posłuchało sugestii użytkowników.

Obudowa, wyposażenie:

Testowany model prezentuje się designersko. Obudowę wykonano z tworzyw sztucznych, z domieszką włókna węglowego. Całość jest niezwykle solidna. Należy użyć sporej siły, aby odczuć uginający się materiał. Na powierzchni roboczej nie znajdziemy irytujących śladów.  Tego samego nie można powiedzieć o pokrywie matrycy. Zawiasy pozwolą odchylić ekran o 180 stopni.

Warto zwrócić uwagę na innowacyjne kanaliki odpływowe, które zabezpieczają sprzęt przed przypadkowym zachlapaniem. Dostęp do części serwisowej jest prosty i intuicyjny. Po zdjęciu tylnej pokrywy otrzymujemy przestrzeń dla niezbędnych podzespołów.

Lenovo zapewnia dwie baterie, co podkreśla biznesowy charakter komputera.

Klawiaturę wykonano solidnie. Skok klawiszy jest głęboki. Całość pracuje cicho, bez zbędnych kliknięć.

TouchPad działa poprawnie. Pewnym minusem okazuje się integracja przycisków z płytką, co wpływa na problemy w pracy. Sytuację ratuje legendarny dla serii ThinkPad manipulator punktowy, który pamięta czasy komputerów sygnowanych logo IBM.

Lenovo T560 jest smukłym, ergonomicznym notebookiem. Komputer ma 23 mm grubości i wagę na poziomie 2,1 kg.

Złącza:

lewa strona:

- gniazdo zasilania

- port USB 3.0

- gniazdo HDMI

- gniazdo słuchawkowe

- czytnik kart pamięci

- gniazdo LAN

- czytnik Smart Card

prawa strona:

- 2x port USB 3.0

-mini display port

- gniazdo blokady Kensington

spód:

- gniazdo na stację dokującą

Działanie:

To komputer dedykowany dla biznesu. Model podkreśla status właściciela. Jest szczególnie pożądany w środowisku mobilnych managerów. Jakość wykonania, prestiż serii ThinkPad i parametry zadowolą każdego, kto nie szuka przenośnego komputera do gier. Urządzenie sprawdzi się jako centrum multimedialne i przenośne biuro. Dźwięk pozostaje na akceptowalnym poziomie. Atutem jest czas pracy na baterii. Dzięki innowacyjnej technologii marki Lenovo możemy ją wymieniać podczas pracy.

Czas działania, hałas, temperatura:

Temperatura w testowanym egzemplarzu, który pozostawał w stanie spoczynku, nie przekraczała 27 stopni.

Komfort pracy reprezentuje wysoki poziom. W stanie maksymalnego obciążenia spód urządzenia rozgrzał się do 45 stopni. Na powierzchni roboczej odnotowaliśmy 33 stopnie.

Hałas generowany przez wentylator niezależnie od trybu pracy pozostawał niesłyszalny. Czas pracy dzięki dwóm bateriom wydłuża się znacząco. W stanie spoczynku lub podczas niewymagających prac z przyciemnionym ekranem wyniósł ponad 17 godzin. W normalnym trybie to 7 godzin. W trybie obciążenia to ponad 4 godziny.

Wynik czasu pracy imponujący. Osoby, które często podróżują, docenią dwie baterie i szczególnie długi czas pracy.

Podsumowanie:

To optymalny notebook dla biznesu. Cichy, wystarczająco wydajny i pozwalający na niezwykle długą pracę na bateriach. Słaba wydajność układu graficznego dyskwalifikuje ten model jako urządzenie gamingowe. Cena na poziomie 8.900 PLN pozycjonuje urządzenie w klasie premium. Rekomendacja trendu.pl za konsekwentny rozwój legendy linii ThinkPad. Jeden z najlepszych komputerów dla managerów.

Wady:

- słaba wydajność dla gier i aplikacji 3D

- wysoka cena

Zalety:

- wystarczająca wydajność dla aplikacji biurowych

- cicha praca

- waga

- długi czas pracy na baterii

- solidna obudowa

- ergonomia

- design

- legenda i miodność