Do redakcji trendu.pl, największego portalu o trendach trafia następca hybrydy Yoga 900. To model nazwany 900S.

Specyfikacja:

Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu Windows 10. Modny gadżet wyposażono w procesor Intel Core m7 6Y75. To ultra oszczędna i niezwykle wydajna jednostka, która reprezentuje najnowszą generację procesorów do urządzeń mobilnych. Całość uzupełnia karta graficzna Intel 515 HD i  8 GB pamięci RAM, która pozwala na poprawną pracę, pozbawioną zawieszeń.

Minusem jest brak możliwości rozbudowy tabletu. Pamięć masowa to dysk SSD 500 GB.

Ekran:

Yoga 900 S została wyposażona w dotykowy wyświetlacz o przekątnej 12,5 cala. Ekran w udany sposób współpracuje z obecną wersją systemu Windows 10, racząc nas dużym nasyceniem barw oraz bardzo dobrą emisją obrazu nawet z ostrych kątów. Za wyświetlanie grafiki odpowiada matryca IPS o rozdzielczość Full HD 2560x1440 px. Pewną wadą jest słaba jasność, która w połączeniu z błyszczącą matrycą, przy dużym natężeniu światła generuje refleksy świetlne i zjawisko odbijającego się obrazu.

Obudowa, wyposażenie:

Obudowę wykonano z tworzyw sztucznych i szkła. Mimo braku aluminium nie ma mowy o tandecie. To model klasy Premium. Całość wykonano solidnie. W szczególny sposób chwalimy zawiasy, które pozostają narażone na przeciążenia podczas użytkowanie, szczególnie w opcji tabletu.

Ekran przekręcimy bez problemu o 360 stopni. W tym trybie blokowana jest klawiatura, którą w sprytny sposób zlokalizowano we wgłębieniu, aby uniknąć ewentualnego uszkodzenia.

Lenovo Yoga 900S to jedyne 1,3 cm grubości i symboliczna waga na poziomie 0,99 kg. To znakomite parametry jak na tej klasy laptop, z opcją tabletu.

Minusem okazuje się brak napędu dysków optycznych oraz nieobecność slotu gniazda pamięci, co ogranicza możliwość archiwizacji danych.

Cztery  tryby działania to:

1. tryb podstawowy laptop.

2. tryb tabletu.

3. tryb namiotowy - dobry do pracy z ekranem dotykowym

4. tryb podstawki - idealny do gier wymagających dotykowego ekranu.

Złącza:

lewa strona:

-gniazdo zasilania/USB 2.0

-gniazdo multi audio

-gniazdo USB typ C 3.1

prawa strona:

-gniazdo USB 3.0

-gniazdo audio

-przycisk zasilania

Działanie:

Yoga 900 S sprawdza się znakomicie jako przenośny komputer dedykowany pracy w biurze lub towarzysz biznesowych podróży. Pewnym minusem okazuje się brak portu HDMI.

Warto dodać, że po podłączeniu przejściówki do USB 3.1 możemy emitować obraz na zewnętrznym ekranie. Ale to dodatkowy gadżet, który należy dokupić.

Praca na wyświetlaczu dotykowym sprawia przyjemność. Bez trudu uruchomimy aplikacje biurowe czy proste gry.

Pisanie na klawiaturze oceniam pozytywnie, skok klawiszy choć płytki jest dobrze wyczuwalny. Nocnych Marków ucieszy podświetlanie.

Pewną niedogodność sprawia przesunięcie prawego klawisza Shift, za strzałki.

Płytka touchpada jest precyzyjna i gwarantuje komfortową pracę. Głośniki sygnowane marką JBL emitują czysty i poprawny, choć nie audiofilski dźwięk.

Czas działania, hałas, temparatura:

Yoga 900S pozytywnie zaskakuje w obszarze komfortu pracy. Obudowa się nie grzeje.  W najcieplejszym miejscu notujemy 40 stopni Celcjusza. W stanie spoczynku symboliczne 30 stopni.

Układ chłodzenia okazuje się wydajny i efektywny. Przy pełnym obciążeniu pozostaje w istocie niesłyszalny.

Czas działania na baterii oceniamy pozytywnie. To 6 do 7 godzin w trybie standardowej pracy, podczas wydajnego użytkowania to 3,5 godziny, a w opcji oszczędnej ponad 11 godzin.

Podsumowanie:

Idealna hybryda dla aktywnych managerów i mniej wymagających odbiorców multimediów. Nie nadaje się do gier i zastosować 3D. Ogromny atut to waga i czas pracy na baterii oraz jakość wykonania. Rekomendacja trendu.pl. Cena to 4799 PLN.

Wady:

-błyszcząca matryca

-jasność ekranu

-mała ilość złączy

-brak portu HDMI

-brak rozbudowy pamięci RAM

-brak gniazda kart pamięci

-prawy klawisz Shift umieszczony w nietypowym miejscu

Zalety:

-dotykowy ekran

-funkcjonalność

-wydajność

-mobilność

-blokada ekranu w konkretnym położeniu

-czas pracy na baterii

-waga

-4 tryby pracy

-cicha praca