Do redakcji trendu.pl, największego portalu o trendach w modzie i biznesie, trafił innowacyjny YOGA Book marki Lenovo.

Specyfikacja:

Urządzenie wyposażono w czterordzeniowy procesor Intel Atom x5-Z8500 o taktowaniu zegara na poziomie 1,44 GHZ, 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB wbudowanej pamięci dedykowanej dla aplikacji i gier.

Za grafikę odpowiada intelowski HD Graphics 515. Modny gadżet wyposażono w modem LTE. Za bezprzewodową łączność odpowiadają moduły Wi-Fi i Bluetooth. Wszystko działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android 6.0.1. Swoistą innowacją okazuje się haptyczna klawiatura, która po wyłączeniu zmienia się w powierzchnię zdolną odczytywać ruchy rysika Wacom, który posiada wymienne końcówki i pracuje w dwóch trybach:

- zwykłego rysika - odwzorowanie ruchów,

- długopisu – dzięki unikalnej końcówce z tuszem pozwala pisać na zwykłym papierze i przenosić tekst na urządzenie.

Ekran:

Wyświetlacz to niewątpliwy atut YOGA Booka. Multidotykowy ekran o przekątnej 10 cali pozwala delektować się grafiką, choć nie współpracuje z rysikiem. Obraz wyróżnia duże nasycenie barw oraz imponująca wyrazistość, niezależnie od kąta percepcji. Urządzenie wyposażono w matrycę IPS o rozdzielczości 1920x1020 px. Przy dużym natężeniu światła ekran znakomicie radzi sobie z refleksami.

Obudowa, wyposażenie:

Obudowę wykonano ze stopu magnezu, który do złudzenia przypomina aluminium. Takie rozwiązanie gwarantuje lekkość i wytrzymałość. Podczas testów YOGA Book nie trzeszczał i nie wyginał się w żaden sposób.

Po lewej stronie tablet oferuje złącza micro USB typu B, slot na kartę SIM i złącze Micro HDMI. Po prawej stronie umieszczono włącznik zasilania, przyciski regulacji głośności oraz gniazdo Mini Jack. Grubość innowacyjnej hybrydy to jedyne 9,6 mm, a waga wynosi symboliczne 690 gramów.

Działanie:

Sensowna konfiguracja i spora ilość pamieci RAM, gwarantują wydajną współpracę z grami dedykowanymi dla systemu Android. Urządzenie to znakomity kompan przeznaczony do prac biurowych czy zastosowań multimedialnych. Idealne rozwiązanie dla podróżujących managerów i naukowców. Jeżeli nie przeszkadza wam system od Google to idealna alternatywa dla popularnych notebooków, która pełni funkcję mobilnego biura.

Tryby pracy:

a. tryb podstawowy - tablet z klawiaturą haptyczną gotowy do pracy z rysikiem

b. tryb tabletu

c. tryb namiotowy - dedykowany do pracy z ekranem dotykowym

d. tryb podstawki - idealny do gier wymagających ekranu dotykowego

Czas działania, hałas, temparatura:

Z Yoga Book pracuję się przyjemnie. Produkt nie nagrzewa się nadmiernie. Przy pasywnym chłodzeniu nie doznamy hałasu układu chłodzenia. Czas pracy na baterii podczas intensywnego użytkowania waha się w granicach 7 godzin.  W trybie oszczędności innowacyjny gadżet działa przez 15 godzin, co pozostaje znakomitym wynikiem.

Podsumowanie:

Jeżeli nie drażni Państwa system Android, to innowacyjne i niezwykle udane urządzenie, które stanowi alternatywę nie tylko dla modnych tabletów, ale również notebooków.

Modny, designerski gadżet, który pozwala delektować się urokami gier i skutecznie pracować. Klawiatura haptyczna oferuje zupełnie nową przestrzeń interakcji. Minusem jest zbyt wysoka cena i słaba dostępność materiałów eksploatacyjnych. Urządzenie kosztuje 2900 PLN.

Wady:

- cena

- dostępność materiałów eksploatacyjnych

- klawiatura

- brak możliwości interakcji rysika z ekranem

Zalety:

- czas pracy na baterii

- wydajność

- mobilność

- połączenie klawiatury i powierzchni do rysowania

- design

- rysik i notes w zestawie

- brak hałasu

- wysokiej jakości wyświetlacz

- dobrej jakości dźwięk