Redakcja technologiczna portalu trendu, nie przepada za tabletami. Czy nasze nastawienie zmieni się pod wpływem nowego gadżetu od Lenovo, którym jest potężne urządzenie wyposażone w projektor ?

To model Lenovo Yoga Tab 3 Pro 10.

Modny gadżet zdaje się stanowić swoistą gratkę dla fanów kina domowego czy biznesmenów, którzy otrzymują możliwość dokonania prezentacji w dowolnym miejscu.

Tabletem steruje czterordzeniowy procesor Intel Atom x5-Z8500 o taktowaniu 1,44 GHZ. Designerska Yoga oferuje 2 GB pamięci RAM oraz 32 GB przeznaczonej na aplikacje, którą opcjonalnie rozszerzymy kupując kartę microSD.

Za grafikę odpowiada Intel HD Graphics. Sprzęt oferuje dwie kamery, tylną 13mpx i przednią 5 mpx.

Wartość dodaną stanowi wbudowany modem LTE oraz nawigacja GPS. Za bezprzewodową łączność odpowiada moduł WI-FI i złącze Bluetooth. Całość uzupełnia  rzeczony projektor, którego strumień świetlny wynosi 50 lumenów. Yoga 3 pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 5.1.1.

Ekran:

Dotykowy wyświetlacz o przekątnej 10 cali przystosowano do pracy, z każdym przedmiotem przypominającym rysik.

Generowany obraz wyróżnia imponujące nasycenie barw oraz optymalna percepcja, niezależnie od ostrości kątów. Za emisję odpowiada jedynie słuszna matryca IPS o rozdzielczości UHD 2560x1600 px.  Wyświetlacz, nawet przy dużym natężeniu światła nieźle radzi sobie z refleksami i odbijającym się obrazem.

Obudowa, wyposażenie:

Obudowa to podstawa z metalu i plastik pozostałej powierzchni, które wzbogacono o designerskie elementy ze skóry.

Tablet nie grzeszy bogactwem złączy. Znajdziemy micro USB i gniazdo słuchawkowe.

Na tylnej ściance zlokalizowano porty na karty sim i micro USB.

Włączniki zasilania i projektora umieszczono po dwóch stronach metalowej podstawki. Z lewej strony znajdziemy przyciski regulacji głośności. Grubość urządzenia to symboliczne 47 mm, a waga niezauważalne 670 gram.

Działanie:

Dzięki tak mocnej konfiguracji jak i sporej ilości pamięci RAM, Yoga 3 bez trudu radzi sobie z najbardziej  wydajnymi grami napisanymi dla systemu Android.

Modny gadżet to swoiste przenośne centrum multimedialne. 

Poza grami, którymi raczymy się na wyświetlanej przez projektor powierzchni, obejrzymy filmy czy programy TV. Kinowa jakość cieszy dużo bardziej, niż standardowe obrazy emitowane na telewizorach i monitorach.

Tablet oferuje dwa tryby pracy. Podstawki, w którym Yoga stoi pionowo i projektora.

Obraz zaskakuje jakością. Gdy zapadną ciemności raczymy się 70 calowym video wysokiej jakości.

Fenomenalne wrażenia dopełnia dźwięk wydobywający się z czterech wbudowanych głośników, które powstały we współpracy z firmą JBL.

Nie spotkaliśmy się jeszcze z tabletem, który emituje dźwięk tak wysokiej jakości .

Czas działania, hałas, temparatura:


Yoga 3 Tab Pro 10 okazała się odporna na wysokie temperatury.

Przy pasywnym chłodzeniu nie doświadczamy hałasu układu chłodzenia. Czas pracy na baterii podczas intensywnego użytkowania to około 10 godzin, 18 godzin pracy bez ładowania to wynik, który rejestrujemy w trybie oszczędzania.

Podsumowanie:


To najbardziej miodny tablet na rynku. Zapomnijcie o iPadach. Lenovo tworzy zupełnie nową wartość i wskrzesza ideę tabletu. Urządzenie nadaje się znakomicie zarówno do zastosowań domowych jako przenośne centrum multimedialne jak również do biznesu.

Cena na poziomie 1999 PLN jest adekwatna do parametrów i sensownie skalkulowana.

Gadżet przeszedł test odporności przed zalaniem. Sprzęt uzyskał pierwsze miejsce i prestiżową nagrodę Tech Awards, jako najlepszy tablet. Totalna rekomendacja trendu.

Wady:

-brak możliwości podłączenia zewnętrznego urządzenia wideo do projektora

Zalety:

-długi czas pracy na baterii
-wydajność
-mobilność.
-projektor
-design
-ergonomia
-optymalny stosunek ceny do jakości
-odporny na zalanie
-wysokiej jakości wyświetlacz
-znakomita jakość dźwięku