Chromebase to stacjonarna wersja popularnych na zachodzie Chromebooków. To komputery, które pracują w oparciu o system Chrome OS, który jest zmodyfikowaną wersją popularnej przeglądarki.

Urządzenia posiadają spory potencjał do pracy w sieci. Proces uruchamiania trwa tu sekundy. Urządzenia z serii Chrome oferują znakomite WIFI i fenomenalne możliwości pracy on-line.

Nie znajdziemy zbyt wielu aplikacji. Rynek gier czy poważnego oprogramowania praktycznie nie istnieje.

Jeżeli poszukujemy sensownego komputera do przeglądania sieci Internet w domu LG Chromebase jest trafnym wyborem. Jeżeli chcemy grać i pracować szukajmy konwencjonalnych PC lub komputerów firmy Apple.

Na pokładzie stacjonarnego komputera znajdziemy procesor Intel Celeron 2x14 Ghz wyposażony w 2 GB pamięci RAM i do 16 GB przestrzeni dyskowej.

To niewiele, nawet w porównaniu z ciekawymi modelami Chromebooków firmy Acer, które oferują szybki i oryginalny procesor NVIDIA TEGRA K1.

Co ciekawe, pomimo słabych parametrów stacjonarny Chromebase marki LG działa stabilnie. Nie ma mowy o zawieszaniu, które jest zmorą posiadaczy konwencjonalnych PC.

22 calowy monitor zachwyca wysoką jakością. Idealne rozwiązanie jako domowe centrum internetowe. Polecam.