Prezentujemy niezwykle intrygujący projekt aparatu. Urządzenie powstało w wyniku kolaboracji firm Light i Foxconn.

Wyzwaniem okazało się stworzenie aparatu fotograficznego, który choć reprezentuje kompaktowe rozmiary, oferuje możliwość realizacji zdjęć porównywalnych do lustrzanek.

Light L-16 to 16 wbudowanych obiektywów o ogniskowej 35-150 mm i matrycach 13 megapikseli. Jednocześnie fotografujemy 10 obiektywami wysokiej jakości i rozdzielczości matrycy na poziomie 52 megapikseli.

Zdjęcia wyglądają znakomicie. Niewiarygodne, że tej jakości fotografie pochodzą z tak niewielkiego gadżetu. Aparat pozwala dodatkowo rejestrować filmy 4K.

Przyjazny intefejs i duży wyświetlacz dotykowy dopełniają niezwykle pozytywnego obrazu całości. Zdjęcia i video wyślemy zdalnie, dzięki obecności złącza WIFI. W pełni naładowane urządzenie pozwala wykonać do 400 zdjęć. Light L-16 można kupić w przedsprzedaży. Pierwsze egzemplarze trafią na rynek latem 2016 roku.

Cena w opcji zakupu do 8 listopada to 1300 USD. Po tym terminie modny aparat będzie oferowany za 1700 USD. Niezwykła jakość w kieszonkowej formule. Rekomendacja trendu.pl i jeden z ciekawszych gadżetów na 2016 rok.

Video:

Light L16 Camera from light on Vimeo.