Mad Max to gra akcji osadzona w otwartym, postapokaliptycznym świecie. Tytuł nawiązuje do kultowej serii filmów, których autorem jest George Miller.

Wcielamy się w postać tytułowego bohatera, który utracił swój pojazd. Czeka nas pełna niebezpieczeństw podróż po rozległym, wyniszczonym wojną Pustkowiu.

Za produkcję odpowiada szwedzkie Avalanche Studios, Wydawca gry to Warner Bros Interactive Entertainment, który posiada licencję na tytuł.

Mad Max to zupełnie nowa historia. Jedynie wstawki w czasie „gameplaya” przypominają poszczególne fragmenty filmów o tym samym tytule.

Wcielamy się w postać tytułowego bohatera Maxa, który utraciwszy swój samochód, kultowy V8 Interceptor wyrusza w podróż po rozległej wyniszczoną wojnie krainie.

Celem gry jest skonstruowanie nowej maszyny, która dorówna osiągom legendarnemu poprzednikowi.

W dalszej części rozgrywki Max poszukuje legendarnej krainy Plains of Silence, w której zazna upragnionego spokoju i ukojenia.

Poruszamy się po świecie Pustkowia. Roi się w nim od wszelakiej maści wrogo nastawionych kreatur.

W eksploracji pomaga nowy samochód nazwany Magnum Opus, który w miarę postępów ulepszamy i dozbrajamy.

Poprawimy zarówno osiągi, jak i sprawność bojową. To o tyle ważne, że wehikuł okazuje się podstawową bronią naszego bohatera.

Autorzy położyli spory nacisk na element walk samochodowych. Odwzorowano 50 różnych pojazdów znanych z filmów.

Gdy nie możemy liczyć na wsparcie pojazdu, Max rozprawia się z przeciwnikami w tradycyjny sposób.

Dysponujemy liczną bronią palną. Na Pustkowiu wyzwaniem jest zdobycie amunicji. W praktyce najbardziej niezawodną bronią okażą się pięści.

Możemy zaangażować się w otwartą bijatykę lub wybrać tryb cichej eliminacji wrogów.

Podczas eksploracji trafimy na liczne obozowiska, wieże czy punkty obserwacyjne. Zdobędziemy w nich cenne towary takie jak jedzenie czy paliwo.

Główną fabułę wzbogacono o liczne zadania dodatkowe. To one zachęcają do poświęcenia rozgrywce sporej ilości czasu i motywują do dokładnego poznania świata, który wciąga z każdą sekundą.

W przeciwieństwie do panującego trendu Mad Max nie oferuje możliwości zabawy w trybie wieloosobowym. To wyzwanie dla jednego gracza, które skutecznie izoluje od rzeczywistości.

Prezentacja samochodów graczy odbywa się w dedykowanej galerii.

Jak przystało na porządną grę filmową, graficy zadbali o szczegółową oprawę wizualną i widowiskowe efekty specjalne.

Ze względu na specyficzny klimat filmu, w grze dominują rozległe krajobrazy pustynno-skaliste. Niemal na każdym kroku obecny jest brud i rozkład, a wzniesione ludzką ręką budynki wyglądają na sklecone w pośpiechu z elementów znalezionych na złomowisku.

Podobnie prezentują się stroje bohaterów oraz wymyślne samochody. To postapokaliptyczna estetyka i unikalny klimat, który tworzy unikalną wartość gry i serii filmów.

Światowa premiera gry przewidziana jest na 1 września 2015 roku. W Polsce tytuł trafi na rynek 4 września 2015 roku.

Gra będzie dostępna na platformy PC, Playstation 4 i Xbox One.

Cena to od 110 do 250 zł.