Microsoft zaprezentował prawdziwą ofensywę modelową. Jedną z nowości jest udana hybryda tabletu i notebooka. To model Surface Pro 4. Urządzenie oferuje moc laptopa i zaskakuje znakomitym wzornictwem. Designerskie, lekkie, cienkie i szybkie. Modny gadżet wyróżnia niezwykle cienka obudowa. To jedynie 8,4 mm. Nowy Surface jest o 50 procent bardziej wydajny od modelu MacBook Air firmy Apple.

Designerski notebook wyróżnia ekran o przekątnej 12,3 cala. To wyświetlacz dotykowy. Do urządzenia dodano innowacyjny rysik.

Procesory to modele od M3 do core i7 szóstej generacji, w zależności od wersji.

Pamięć to od 4 GB do 16 GB RAM. Dysk SSD od 129 GB do 512 GB. Do tego standardowe porty USB, wejście słuchawkowe, port wyświetlacza i czytnik kart pamięci micro SD.

Nie zabrakło tak oczywistych elementów jak WIFI czy Bluetooth. Surface Pro 4 oferuje dwa aparaty. Przedni 5 MPX i tylny 8 MPX z możliwością nagrywania filmów HD.

Głośniki stereo i mikrofon stanowią dopełnienie obrazu całości. Jeżeli jest Wam mało warto dodać, że Surface wyposażono w takie gadżety jak żyroskop, przyspieszeniomierz czy czujnik światła.

Bateria pozwala na pracę przez 9 godzin. Modny notebook pracuje pod kontrolą dopracowanego systemu operacyjnego Windows 10.

Cena w przedsprzedaży to od 4299 PLN za wariant podstawowy do 10499 PLN za wersję najbogatszą.

Koszt zakupu na poziomie produktów Apple, doskonały design i parametry. Czy Microsoft odniesie sukces ?