Miesiąc temu pisaliśmy o innowacyjnym projekcie marki Lexus. To latająca deskorolka Hoverboard, nazwana przez trendu.pl deskolotką. Gadżet inspirowany filmem "Powrót do przyszłości", okazał się realną wizją projektantów i inżynierów japońskiej marki. Prototyp urządzenia działa. Deskolotka pozwala nam lewitować nad ziemią.

Do funkcjonowania wyznaczającego nowe trendy gadżetu Lexus Hoverboard, potrzebne są magnes, nadprzewodniki i ciekły azot. Możliwość lotów jest zatem ograniczona do dedykowanych miejsc.

Testowy park to unikalna konstrukcja. Tor wyłożono magnetycznymi nadprzewodnikami, które w połączeniu z nadprzewodnikami znajdującymi się w deskorolce i ciekłym azotem, w który zaopatrzono dwa kriozbiorniki, nabywają właściwości magnetycznych.

Technologia jest zbliżona do innowacyjnych pociągów, które zdają się oszukiwać grawitację. Dlaczego ciekły azot? Odpowiedź jest prosta. Tylko w temperaturze minus 197 stopni Celsjusza obiekt nabiera właściwości magnetyczne. Deskolotkę testował profesjonalny skater. To Ross McGouran który został zatrudniony na potrzeby oryginalnego projektu.

Lexus poszukuje nowych obszarów dla rozwoju innowacyjnych samochodów czy wkracza na rynek nowych sportów ekstremalnych ?