Podczas CES 2019 firma FoldiMate zaprezentowała niezwykle innowacyjny gadżet. To w pełni funkcjonalna maszyna, która składa ubrania w kilka chwil, wyręczając w tym jakże irytującym zadaniu człowieka.

Design FoldiMate wpisuje się świetnie w dowolne pomieszczenie modnego domu. 

"Musieliśmy koniecznie zrozumieć życzenia i potrzeby naszych klientów. Zaprojektowaliśmy elegancki wygląd FoldiMate, ponieważ wiemy, że wiele osób planuje używać urządzenie w swoich sypialniach, pokojach czy salonach” - wyjaśnia Gal Rozov, założyciel i dyrektor generalny firmy.

Robot wyposażono w unikalną technologię składania, która umożliwia złożenie koszul, bluzek czy spodni. Gadżet posiada pewne ograniczenia, składa odzież dla dzieci od 5 roku życia do rozmiaru XXL.  Ubrania należy kłaść w kolejności w dedykowanym miejscu, z którego maszyna wciąga je do wewnątrz.

Mimo tego innowacyjne urządzenie okazuje się spełnieniem marzeń konsumentów, dla których składanie w kostkę ubrań to koszmar.

Szacuje się, że sprzedaż rozpocznie się jeszcze w tym roku, a urządzenie ma kosztować 980 USD. Wysoką cenę rekompensuje zaoszczędzony czas, który przeznaczymy na chwilę odpoczynku.