R-50 wygląda niczym bateria. W istocie to unikalna obudowa do komputerów. Innowacyjny gadżet wyglądem kojarzy się z żeberkiem rodem z konwencjonalnego grzejnika. Cel urządzenia to odprowadzanie ciepła na zewnątrz, wprost z pracujących podzespołów. Modny gadżet wykonała specjalizująca się w technologicznym designie firma Crater Innovation. Projekt powstał na zlecenie marki Aleutia, której specjalizacją są energooszczędne komputery.

Urządzenie gwarantuje niskie zużycie energii. Szczotkowana miedź i aluminium anodowe to materiały, z których zbudowano obudowę. Niezwykle czysta miedź beztlenowa jest doskonałym przewodnikiem odprowadzanego ciepła.

W połączeniu z aluminium rozwiązanie wyklucza stosowanie wentylatorów. Otwory pozwalają na naturalny przepływ powietrza i schładzanie jednostki centralnej. W prezentowanej specyfikacji obudowa skrywa dość mocny komputer, który posiada czterordzeniowy procesor Intel i5 core. Pomimo niewielkich rozmiarów i niskiego zużycia energii modny gadżet jest na tyle wydajny, aby zabezpieczać platformę PC, która oferuje grafikę 4K. Trend na niskie zużycie energii, innowacyjne materiały i znakomity design gwarantują sukces projektu. Totalna rekomendacja trendu.pl dla obudowy i komputerów, które zużywają niewielkie zasoby energii.