Okrągła koperta oraz innowacyjny proces obsługi wyróżniają najnowszy model smartwatcha marki Samsung. Firma, która lansowała prostokątny kształt zegarków zmienia strategię i promuje okrągły design.

Modelem sterujemy przy pomocy pierścienia i dwóch przycisków. Modny gadżet trafia na rynek w dwóch wersjach. To Gear S2 i Gear S2 Classic.

Pierwszy z inteligentnych zegarków wyróżnia minimalistyczne, niemal skandynawskie wzornictwo. Wersja Classic jest przeznaczona dla konserwatystów, którzy preferują klasyczną formę. Model S2 Classic wyróznia czarne wykończenie i pasek ze skóry.

Telefon oferuje 1,2 calowy wyświetlacz super Amoled, dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1 Ghz, 512 MB pamięci RAM oraz 4 GB przestrzeni na aplikacje. Całość uzupełnia promowany przez markę SAMSUNG system Tizen OS.

Bluetooth i Wifi to standardowe wyposażenie smartwatcha. Urządzenie oferuje akumulator o pojemności 250 mAh, który gwarantuje do 3 dni pracy.

Nowości marki SAMSUNG wyróżnia wodoodporność. Zegarki otrzymały certyfikat IP68. Na rynek trafi wersja z wbudowanym gniazdem SIM, którą wyróżnia bardziej pojemny akumulator. Oferuje on o 50 mAh większą pojemność. Ze względu na obsługę sieci 3G, nie wydłuża to czasu działania urządzenia. Producent przewidział możliwość personalizacji zegarków, w tym wymianę pasków. Czy kolejne próba rozkręcenia rynku smartwatchy przez koncern z Korei okaże się sukcesem ?