Składane hybrydy telefonu i tabletu pojawiały się już na rynku, ale wprowadzane egzemplarze nie należały do udanych. Do gry wkroczył jednak Samsung i zaczęło być ciekawie. Samsung Infinity Flex Display, pomimo że to nie pierwszy tego typu gadżet, ma szansę zrobić efekt WOW.

Gadżet charakteryzuje się dobrym designem, choć to pojęcie względne i pewnie wielu fanów nowych technologii określiło by go jako „mało urodziwy”. Nie to jednak jest najważniejsze. W gadżetach nie tylko liczy się powłoka, ale przede wszystkim wnętrze. I tutaj Samsung ma wiele do powiedzenia, a zwłaszcza jedna z jego licznych spółek. Samsung Display to przecież lider na rynku wyświetlaczy LCD i AMOLED.

Efekty pracy wybitnych inżynierów można było podziwiać na konferencji przeznaczonej dla deweloperów. Samsung zaprezentował na niej pierwszy składany tablet do rozmiarów telefonu. Wyświetlacz o przekątnej 7,3 cala można w razie potrzeby złożyć do rozmiarów wyświetlacza o przekątnej 4,58 cala. Na ekranie będzie można wyświetlać 3 aplikacje jednocześnie.

Premiera hybrydy Samsunga Infinity Flex Display planowana jest na przyszły rok. W chwili obecnej mamy do czynienia jedynie z prototypem.