SAMSUNG zaprezentował innowacyjne urządzenie. To monitor z funkcją bezprzewodowego ładowania. Model SE370 jest dostępny z ekranami o przekątnej 23,6 cala i 27 cali. SE370 wykorzystuje panel typu PLS o rozdzielczości 1920x1080. Matryca charakteryzuje się szerokimi kątami widzenia do 178 stopni i perfekcyjną jakością obrazu. Monitor oferuje żywe, wyraźne kolory o jasności 300 cd/m2. Czas reakcji wynosi jedyne 4 ms.

W trybie gier monitor samodzielnie wykrywa moment zmiany sceny i dostosowuje obraz oraz wzmacnia kolory, regulując kontrast. Akcja rozgrywki tocząca się na ekranie jest lepiej widoczna i bardziej płynna.

Graczy  zainteresuje technologia AMD FreeSync, która synchronizuje częstotliwość odświeżania ekranu z kartą graficzną, aby do minimum ograniczyć opóźnienia i zatrzymania obrazu. To funkcja szczególnie pożądana podczas szybkich scen. Monitor jest zaprojektowany, aby wykonywać na nim długotrwałą pracę. Model wydaje się stworzony dla grafików i projektantów gier. Tryb oszczędzania wzroku zmniejsza szkodliwość oddziaływania niebieskiego światła na oczy i związane z tym zmęczenie.

Monitor optymalizuje jakość obrazu z uwzględnieniem warunków otoczenia. Funkcja eliminacji migotania wpływa na mniejsze zmęczenie wzroku. SE370 to również niezwykle modny design. Innowacyjny gadżet, który doskonale prezentuje się na biurku. Wąska ramka i półprzezroczyste niebieskie wykończenia krawędzi, podkreślają smukłość białej, błyszczącej obudowy. Funkcja bezprzewodowego ładowania mobilnych gadżetów kompatybilnych ze standardem Qi jest możliwa po umieszczeniu urządzenia w wyznaczonej strefie. Obszar ładowania znajduje się na podstawie monitora. Sam proces ładowania jest sygnalizowany diodą LED i rozpoczyna się automatycznie. Monitor pozwala pozbyć się ładowarki, a miejsce na nią można dowolnie zagospodarować. SAMSUNG nie ujawnił ceny i terminu prezentacji urządzenia. Rekomendacja trendu.pl za innowacyjność i design.