Apple to lider technologii związanych z multidotykiem i interakcją między urządzeniem, a użytkownikiem. Inspirując się dokonaniami, które inicjował sam Steve Jobs firma Sensel Morph postanowiła zrobić kolejny krok w przestrzeni interaktywnej.

Firma odpowiada za niezwykle czuły panel, który jest oferowany wraz z dedykowanymi nakładkami. To klawisze pianina, sekcji perkusji czy tradycyjnej klawiatury qwerty.

Panel reaguje na tak subtelne bodźce jak dotyk pędzla, oferując nową przestrzeń ekspresji dla świata cyfrowego. Designerzy, graficy i malarze otrzymują innowacyjne narzędzie, które oferuje unikalne możliwości interakcji ich pracy z rzeczywistością wirtualną.

Rewolucyjny gadżet jest kompatybilny z najbardziej popularnymi systemami operacyjnymi tj. iOS czy Windows. Urządzenie oferuje nowe rozwiązania dla gestów i unikalną czułość, niespotykaną wcześniej na rynku cyfrowych gadżetów graficznych.

Nakładki do panelu można dowolnie programować pod kątem określonych zadań. Niezwykle rozwojowe urządzenie, które tworzy innowacyjną przestrzeń pracy muzyków, grafików czy twórców gier komputerowych.

Sensel Morph składa się z 20 000 sensorów, które wyczuwają tak subtelne ruchy jak muśnięcie palcem po ich powierzchni. Akumulator, który zasila gadżet pozwala na 14 godzin pracy. Komunikacja z komputerem odbywa się przez złącze Bluetooth lub tradycyjny kabel. Panele można łączyć niczym klocki LEGO. W ten sposób powstaje nieograniczona przestrzeń do wdrożeń.

Urządzenie, które ma szansę zrewolucjonizować świat cyfrowej ekspresji. Posiada ogromy potencjał dla artystów i producentów nowych technologii. Kampania finansowania urządzenia trwa na portalu Kickstarter. Planowany koszt urządzenia to 250 dolarów. Pierwsze egzemplarze mają trafić do sprzedaży już w czerwcu 2016 roku.