Amazon dostrzega potencjał rynku tabletów. Amerykański potentant rynku internetowego zaprezentował dwa modele serii Fire. To HD 8 i HD 10. Designerskie, cienkie i lekkie urządzenia to udana forma i słabe parametry. Atrakcyjna cena na poziomie 50 dolarów może zachęcać do kupna.

Na pokładzie znajdziemy dość słaby, czterordzeniowy procesor Cortex A7, taktowany zegarem 2,3 Ghz i wbudowanym układem graficznym Mali 450 MP 4. Zaskakuje niezwykle mała ilość pamięci RAM. To jedynie 1 GB.

Tablet jest oparty na systemie FireOS. To zmodyfikowana przez firmę Amazon wersja popularnego systemu Android. Wśród aplikacji nie znajdziemy sklepu Play, a jedynie sklep Amazon. Tablet oferuje slot umożliwiający dodanie kary MicroSD. 8 calowy model jest oferowany jako wersja 8 GB lub 16 GB. Większa wersja oferuje 16GB lub 32 GB.

Gadżet oferuje matrycę IPS. W połączeniu ze słabym wyświetlaczem tablet umożliwi, co najwyżej możliwość grania w proste tytuły i oglądanie filmów. Bateria pracuje przez 7 godzin, co pozwala na efektywną pracę. Sprzęt, który jest dedykowany dla osób korzystających z serwisu Amazon.com. Niska cena nie kompensuje słabości. Wartość stanowi marka, która oferuje większy prestiż niż polskie tablety produkowane w Chinach. Brak rekomendacji trendu.pl