Japońska marka SONY nie poddaje się. Krytyczne opinie na temat pierwszych serii „smartwachy” nie zrobiły większego wrażenia na firmie. Aktualnie marka zaprezentowała całą serię inteligentnych, cyfrowych i designerskich zegarków 3 serii.

SmartWatch 3 zaprezentowano podczas berlińskich targów IFA 2014. Firma poinformowała o poszerzeniu portfolio produktowego o wodoodporne zegarki serii SmartWear. Całość wyposażono w system Android. Misją nowych produktów jest towarzyszenie użytkownikom podczas ich aktywności sportowych. Urządzenia umożliwiają analizę naszych parametrów zdrowotnych i dostęp do podstawowych informacji jak maile czy powiadomienia z serwisów społecznościowych.

SmartWatch 3 oparty o system Android powstał w ścisłej kooperacji SONY z firmą Google.

Na pokładzie urządzenia znajdziemy aplikacje, które umożliwiają odbieranie wiadomości, otrzymywanie informacji o spotkaniach czy uzyskiwanie danych dotyczących pogody. Wodoodporny SmartWatch wyposażono w 1,6-calowy ekran wykonany w technologii TFT. Gadżet wykonano ze stali nierdzewnej.

Dodatkowo urządzenie jest wyposażone w złącze microUSB i 4GB pamięci. Smartwatch możemy zintegrować z zestawem słuchawkowych przez technologię Bluetooth i delektować się ulubioną muzyką podczas treningów.

Urządzenie zawiera wbudowany mikrofon i głośnik. Użytkownicy mogą zatem komunikować się, mówiąc do zegarka. To idealna opcja dla tych, którzy mają trudności z wyjęciem telefonu. Urządzenie zużywa niewiele energii, pozwalając cieszyć się jego funkcjami przez wiele godzin.

Idealny towarzysz podczas codziennych wizyt w siłowni czy treningów biegania. Przyda się również fanom bardziej ekstremalnych sportów takich jak chociażby wspinaczka. Idealny dla bardzo aktywnych, ale również rekomendowany dla zabieganych ludzi biznesu. Rekomendacja trendu.pl