Intel zapoczątkował, a Asus udoskonalił technologię ultrabooków wypuszczając na rynek produkt o nazwie zenbook. Kojarzony docelowo z doskonałością. Niektórzy użytkownicy nazywają komputer tej klasy multimedialnym notesem.

Omówienie głównych właściwości Zenbooka i porady zakupowe

Powodów jest kilka. Minimalizacja wymiarów, zwiększenie efektywności akumulatora. Możliwość pracy powyżej ośmiu godzin bez ładowania. Dotykowa matryca. Bardzo lekki. Zenbook idealnie nadaje się do pracy z dowolnego miejsca, jednak należy uważać na pewne zagrożenia. Zalicza się do nich rozłożenie ciężaru matrycy. Brak zabezpieczenia ekranu powoduje często przechylenia, dając uczucie dyskomfortu. Zatem koniecznie kupuj zenbooka z mocnymi „zawiasami”. Momentami czułość touchpada pozostawia wiele do życzenia. Przed zakupem sprawdź, czy nawet delikatne przesunięcie ręki nie wywoła zmiany opcji na ekranie.

Asus atakuje rynek ultrabooków

Zenbook musi kojarzyć się potencjalnym klientom z marką Asus, znaną już od lat z wysokiej jakości wykonania laptopów, ogólnie użytkowej elektroniki. Producenci zadbali, aby płaska, wyspowa klawiatura pozwalała na szybkie pisanie, nawet przy niewielkim ekranie. Tutaj poleca się minimum 13 cali. W większości modeli zrezygnowano z wbudowanej klawiatury numerycznej. Można ją jednak za grosze dokupić w formacie zewnętrznym i dopinać w razie potrzeby. Zenbook to absolutna szybkość obsługi. Do jakości obrazu nie można się przyczepić. Słońce nie stanowi żadnej przeszkody w komfortowym korzystaniu. Perfekcyjna luminacja. Asus wszedł na rynek ultrabooków dynamicznie. Osiąga obecnie w testach najwyższe wyniki. Aluminiowa obudowa z elementami plastikowymi wygląda luksusowo. Zenbook bazuje na technologii procesorów Intela, niezawodnych długoterminowo. Doskonale wyważone miejsce na nadgarstki. Ceny Zenbooka kształtują się w widełkach od trzech do sześciu tysięcy złotych. Nie jest to dużo, biorąc pod uwagę trwałość produktu. Niektórzy narzekają na małą pojemność wbudowanego dysku twardego. Tutaj z pomocą przychodzi technologia popularnych serwerów zewnętrznych, na których można przechować dowolne materiały. Asus z pewnością zrobił duży krok jakościowy i nieźle radzi sobie z technologią ultrabooków.

Na zakończenie

Szukasz centrum multimedialnego, lekkiego, a do tego funkcjonalnego? Zenbook stanowi idealne rozwiązanie. Nie różni się ceną dramatycznie od wysokiej klasy laptopa, lecz jego wyniki jakościowe, wizualne oraz cała ogólna efektywność daje poczucie posiadania naprawdę solidnego sprzętu.