Montblanc to firma, która od lat jest synonimem luksusu. Znany producent piór, skórzanych toreb i zegarków postanowił wkroczyć na rynek nowych technologii, oferując pierwszy smartwatch w swojej kolekcji.

Już wcześniej firma kolaborowała z Samsungiem, oferując modne, designerskie dodatki do koreańskich gadżetów. Tym razem mamy do czynienia z unikalną hybrydą klasycznego zegarka Timewalker i smartwatcha.

Klasyczny zegarek uzupełniono o dodatkowy ekran o rozdzielczości 0,9 cala, który integrujemy z naszym smartfonem za pomocą aplikacji dostępnych dla systemów iOS i Android.

Zegarek pozwala śledzić e-maile czy komunikaty z mediów społecznościowych czy analizować nasze postępy w ćwiczeniach. Do tego funkcja kalendarza i możliwość odbioru połączeń przychodzących.

Smartwatch to również pilot dla smartfonu, którym możemy zmieniać słuchaną muzykę.

Gadżet wyposażono w akcelerometr, obsługę Bluetooth i akumulator litowo-jonowy, który ładujemy przy pomocy portu mini USB. Zegarek za 423 dolary to sensowna alternatywa dla mniej prestiżowych propozycji azjatyckich koncernów technologicznych. Świetny design, klasyczna forma i wystarczająca funkcjonalność plus prosta w obsłudze aplikacja powodują, że inteligentny zegarek Montblanc otrzymuje rekomendację trendu.pl